18 липня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світім

news

18 липня 2020 світ відзначає День прогулянок під дощем, День народження «Тетриса», Всесвітній день слухання, Міжнародний день Нельсона Мандели. У США – День страхового ботаніка, День ікри, День кислих цукерок, в Німеччині – Фестиваль «Кельнські вогні», в Уругваї – День Конституції.

У церкві 18 липня відзначають день преподобного Афанасія Афонського, який народився в Трапезунді і досить рано залишився сиротою. Його вихованням зайнялася одна черниця, і Афанасій (Панас) настільки полюбив її, що прагнув у всьому наслідувати. Особливо це стосувалося чернечого життя, молитов, постів. Згодом Афанасій навіть приймає постриг, перебуваючи на території Киминского монастиря. Він зважується на подвиг безмовності та поселяється в затишному місці неподалік монастиря. Часто самітнику доводилося боротися з бісами, які намагалися розворушити в ньому почуття ненависті до навколишнього світу.

І одного разу Панас практично піддався сумнівам, але вирішив рівно один рік витерпіти, а потім скоритися волі Божій. Раптово в останній день з неба пролилося яскраве світло, і гріховні помисли Афанасія розсіялися в ту ж мить. Після цього в його келію стали приходити паломники, які хотіли звернутися за допомогою чи порадою. Переказ свідчить, що до Афанасія кілька разів являлася навіть сама Богородиця.

Сам Афанасій побудував храм недалеко від Афона, а загинув в результаті нещасного випадку, пов’язаного з цією спорудою. Несподівано під час проведення будівельних робіт обрушився верх храму і під уламками загинув Афанасій.

Раніше саме на Опанаса відзначали свято Місяця і проводили обряди, пов’язані з цим небесним світилом. Вважалося, що місяць святкує свій день народження саме 18 липня. Увечері в цей день спостерігали за місяцем, вважалося, що якщо він грає, перебігає з місця на місце, або змінює свій колір і ховається за хмари, то треба чекати хорошого врожаю. Якщо місяць світить ясно, осінь буде сухою і теплою.

18 липня: традиції і звичаї в Афанасьєв день

Якщо Івана Купала (7 липня) і Петров день (12 липня) вважаються святами сонця, то Афанасьєв день – святом місяця.

Увечері наші предки виходили на вулицю і дивилися на місяць. Якщо місяць «грає», то урожай буде хорошим. День вважався чоловічим святом місяці. Коли стемніє, люди похилого віку виводили молодих хлопців на вулицю «дивитися, як грає місяць, сили чоловічі збирати». Дивлячись на місяць, люди просили подарувати їм здоров’я, щастя і благополуччя.

У цей день прийнято проводити обряди на місяць. Якщо він знаходиться в стадії росту, то читають замовляння для залучення любові і грошей в своє життя. На спадному місяці зазвичай знімають порчу і очищають організм. В повний місяць можна провести ритуал на виконання заповітного бажання.

Якщо місяць видно на небі, то можна очікувати хорошого врожаю

Жовті хмари – прикмета того, що скоро дощ почнеться

Місяць здається 18 липня туманним і великим – найближчим часом погода зіпсується

Місяць, навпаки, білий і блискучий – це прикмета, яка віщує холодну погоду, але без дощів.

Зелений Місяць 18 липня – чекай опадів зовсім скоро.

18 липня День ангела відзначають: Анна, Афанасій, Варвара, Василь, Геннадій, Єлизавета, Сергій, Степан. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев

Залишити коментар

*