17 жовтня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

17 жовтня 2020 року відзначають Міжнародний день боротьби за ліквідацію злиднів

Історія проведення Міжнародного дня боротьби за ліквідацію злиднів (International Day for the Eradication of Poverty) нерозривно пов’язана з датою 17 жовтня 1987 року. В той день більше ста тисяч чоловік зібралися на площі Трокадеро в Парижі, де в 1948 році була підписана Загальна декларація прав людини, щоб віддати данину пам’яті жертв крайньої убогості, насильства і голоду.

Присутні заявили, що убогість є порушенням прав людини, і підтвердили необхідність спільними зусиллями добиватися дотримання цих прав. Відповідні заяви накреслені на Пам’ятному камені, який був відкритий в той день.

День працівників харчової промисловості

Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників харчової промисловості, а також професійних спілок…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників харчової промисловості» від 8 серпня 1995 року № 714/95

17 жовтня – день Єрофея (Ієрофея). Єрофєєв день

У церкві 17 жовтня вшановується пам’ять мученика Єрофея (Ієрофея), який жив в Афінах у I столітті. Одночасно з Діонісієм навернений у християнство і став учнем апостола Павла. Ним же був присвячений і в сан єпископа, у той час Єрофей вже був членом афінського ареопагу. Переказ свідчить, що Єрофей і Діонісій своїми очима бачили поховання Богоматері. Що стосується подальшої долі Єрофея, то він був убитий язичниками після того, як намагався проповідувати християнство серед них.

Читайте також: Вихідні у жовтні: коли та скільки відпочиватимемо наступного місяця

Здавна існує традиція заготовляти у Єрофєїв день особливу настоянку, яку прозвали в народі «Єрофєїч». Для цього заздалегідь сушать запашні трави (звіробій, майоран, буркун, материнку, чебрець, полин, м’яту, аніс), заливають їх горілкою і протягом місяця настоюють в темному місці. Цю настоянку приймають при відсутності апетиту і при шлункових захворюваннях.

17 жовтня на Русі намагалися не пити алкогольні напої, тому що в цей день у п’яну людину може біс оселитися і довести її до божевілля. Також на Єрофея великий ризик бути обманутим, не піддавайтеся сьогодні ні на які вмовляння.

Господині в Єрофєєв день традиційно переглядали і провітрювали зимовий одяг з взуттям. Слідуйте і ви цьому звичаю, підготуйтеся до холодів заздалегідь, щоб потім зима не застала зненацька.

Народні прикмети на 17 жовтня:

Вважається, що цього дня лісовики дурять: ламають дерева, ганяють звірів, тиняються і кричать, плещуть у долоні і регочуть, аж до ранку, після співу перших півнів провалюються крізь землю, щоб з’явитися до весни з-під землі.

  • З Єрофея і зима шубу одягає.
  • З Єрофея холоду сильнішає.
  • На Єрофєєв день один “єрофєїч” душу гріє.

17 жовтня День ангела імені відзначають: Тихон, Дмитро, Яків, Павло, Володимир, Василь, Петро, Микола, Степан, Михайло, Вероніка.  Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела! 

 

 

Актуально: Іменинники у жовтні: календар імен тих, кого слід привітати з Днем ангела у жовтні

0 Комментариев