11 липня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

11 липня 2020 світ відзначає Всесвітній день шоколаду та Всесвітній день народонаселення. У США – День чорничного мафіна, День черешні «Rainier», День безкоштовної «слурпи», День підбадьорювання одиноких, в Латвії – Свято моря, в КНР – День моря, в Північній Ірландії – Одинадцята ніч, у Монголії – День народної революції, у Бельгії – Битва золотих шпор, або Свято фламандської громади, в ЄС – День пам’яті геноциду в Сребрениці, у Польщі – День пам’яті жертв геноциду, в Аргентині – День бандонеона.

У православній церкві 11 липня відзначається пам’ять преподобних Германа і Сергія Валаамских – відомих праведників і чудотворців. Правда, про їх життя не збереглося практично ніяких даних. Але важливо знати, що саме вони, згідно з відомостями вчених, є засновниками Валаамського монастиря.

До 11 липня примічали, що незабаром настане осінь. Так, з дерев уже починали поступово опадати листя. У деяких регіонах починали викопувати першу картоплю.

У народі в давнину день 11 липня називали Кропив’яні заговини. Вважалося, що з цього дня кропива втрачає свою силу і цілющі властивості, а тому важливо встигнути наостанок приготувати на обід страви з листя кропиви. А дівчата настоєм кропиви зміцнювали волосся.

Прикмети 11 липня:

Зозуля замовкла – буде рання і сніжна зима

У народі кажуть: “На Германа впало по листку. Прийде серпень – впаде по два”

Соловей співає останній день, а якщо зозуля перестала кувати – зима рано прийде

У суботу, 11 липня, іменини відзначають власники таких імен: Василь, Герман, Григорій, Іван, Йосип, Сергій. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

 

11 липня – Всесвітній день шоколаду: це цікаво знати – Українці ...

Всесвітній день шоколаду – 11 липня. Кажуть, що тільки на це свято можна їсти необмежену кількість цих солодощів. І нічого вам за це не буде – ні зайвих калорій, ні проблем зі здоров’ям.

Відомі чорний, молочний та білий шоколад. Якщо хочеться з’їсти чогось солоденького і не нашкодити здоров’ю, обирайте чорний шоколад з максимальним вмістом какао і вживайте в міру, радять фахівці.

Переваги чорного шоколаду: ефективний в боротьбі з жиром на животі та стегнах; містить сполуки з протизапальною, кардіопротекторною, антиалергічною, антигепатотоксичною, противірусною дією.

Щоб вибрати якісний шоколад, потрібно звертати увагу на вміст какао, якого повинно бути не менше 70%. Чим темніший шоколад, тим краще.

 У багатьох країнах шоколад поєднують із різними незвичними продуктами:

  • Швейцарія славиться сирами. Тому шоколад там їдять навіть із сиром.
  • Японці змішують шоколад з… васабі! Так, це той самий зелений гострий соус.
  • В Бельгії найвищою насолодою вважається поєднання шоколаду з базиліком і помідорами.
  • А в Чехії з чорним гірким шоколадом заведено пити пиво.
  • Американці шоколад солять або їдять вприкуску з беконом.
  • В Україні зазвичай шоколад поєднують з фруктами і з шампанським.

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев