1 березня: яке сьогодні свято?

news

Всесвітній день котів традиційно відзначається в перший день весни — 1 березня.

Початок весни — особливий період для кішок. Саме тому люди вшановують своїх улюбленців у перший день березня. Кішка — це найближча до людини тварина. Всесвітній день котів — це ще один привід попестити свого улюбленого домашнього вихованця, адже всі коти без винятку дуже люблять ласку і тепло.

Свято приходу весни 1-го березня відзначається надзвичайно світла та радісна подія — свято приходу весни.

Довгоочікувану весну прийнято було зустрічати ще за часів язичників. Традиція вшанування весни, яку уособлює прекрасна дівчина, збереглася і до наших часів. Легенда свідчить, що колись Сонце зійшло на землю в образі прекрасної діви. Але злий Змій закрив красуню в своєму палаці. І в цю мить все навколо змінилося: замовкли птахи, перестали веселитися діти, світ став похмурим і сумним. Врятувати Сонце зважився тільки один молодець.

Він шукав палац, в якому захована дівиця, цілий рік. В нерівній боротьбі юнак переміг Змія та визволив Сонце. Після цього ожила вся природа, але цього вже не зміг побачити молодець, оскільки був сильно поранений і помер. Його кров капала на білий сніг, який поступово починав танути. І на цьому місці виросли прекрасні проліски. Зараз під час свята приходу весни прийнято розповідати цю легенду. Незмінними атрибутами цього дня є квіти, зокрема проліски, які стали вісниками приходу весни.

У наш час свято приходу весни широко відзначають в Молдавії, Румунії та Болгарії.

1 березня щорічно відзначається Всесвітній день цивільної оборони. Це свято присвячується заснуванню в 1931 році «Асоціації Женевських зон» – «зон безпеки». Був встановлений в 1990 році. День професійного сержанта в Україні. Це професійне свято було введено з метою підтримки і підвищення престижу військової служби за контрактом на посаді сержантського і старшинського складу, а також подальшого патріотичного виховання військових кадрів України.

1 березня – Прощена неділя. Останній день масляного тижня називається прощеною неділею. В цей день прийнято просити вибачення один у одного за всі образи, спричинені на протязі року. Чому? “Бо як людям ви простите прогріхи їхні, то простить і вам ваш Небесний Отець.”

Всесвітній день імунітету. 

Щорічно 1 березня відзначається «Всесвітній день імунітету».Цей день став відзначатися спочатку медичною громадськістю за ініціативою Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) з 2002 року. Мета цього дня, укладена в залученні широкої громадської уваги до проблем, пов’язаних з поширеністю різних імунних захворювань, а також зі збереженням та зміцненням імунітету в цілому. Всесвітній день компліменту Мало інформації можна знайти в Інтернеті, про таке цікаве свято, як Всесвітній день компліменту (World Compliment Day). Немає достовірних відомостей про те, ким і коли воно засновано. Також немає і єдиної думки про точну дату його проведення – одні пропонують відзначати це свято 1 березня, а інші – 21 березня. Головне, що відомо, це ідея започаткування свята – спонтанне бажання простих людей зробити один із днів у році більш яскравим, теплим, який по-доброму запам’ятовується і зближує.

Цього дня іменини святкують: Данило, Єремія, Ілля, Михайло, Павло, Юліан.

Народні прикмети

Не можна було 1 березня працювати і робити домашні справи – належало радіти і молитися богам. Це був своєрідний перелом зими, і з ним пов’язана велика кількість народних переказів та оповідань про духів.

Так, 1 березня відзначається день Марем’яни-потвори. Марем’яна рівнозначна язичницьким назвам Мармор, Марена, Марем’яна Праведна, Мааре. Вважали, що Марем’яна – дружина будинкового і господиня будинку, яку можна було побачити, наприклад, в курнику чи бані.

Слов’яни приписували їй негативну роль і навіть доводили справедливість своїх слів тим, що на Марем’яну практично завжди били морози. Казали: «Теплий березневий день оманливий», «Марток – одягай сім порток».

1 березня проводились усілякі гуляння. Предки вважали 1 березня початком року, а тому, старалися в цей день прославити бога родючості – Ярилу. Навіть після прийняття християнства ця традиція частково збереглася.

Не можна було 1 березня працювати і робити домашні справи – належало радіти і молитися богам. Так що, люди намагалися провести час весело, не обтяжуючи себе турботами. Тим більше, що попереду був сезон польових робіт – встигли б ще нахлопотаться.

Згідно з переказами, в цей день, 1 березня, повісився Юда, який зрадив Ісуса Христа. Тому, було покладено молитися за близьких людей, щоб у роду не було самогубців.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев