Змогла вперше підняти ручку у вісім місяців: маленькій дівчинці з Волині провели складну операцію

Важка форма епілепсії у восьмимісячної Елсі з Ковеля стала причиною проведення нейрохірургами складного та рідкісного оперативного втручання. Це був єдиний вихід для порятунку дитини.
Оперативне втручання провели нейрохірурги у львівській дитячій лікарні Святого Миколая. Досі хірургічні втручання у випадках епілепсії проводили лише дітям від двох років, але випадок Елсі став виключення. У дівчинки напади стали надто сильними і тривалими, що несло пряму загрозу її життю.
Про це інформують на сторінці Першого медичного об’єднання Львова у Фейсбуці.
Маленька Елсі народилася у Ковелі. Дівчинка з’явилася на світ передчасно, на 31-му тижні. Перші чотирнадцять днів життя вона провела в реанімації. Згодом мама Елсі помітила, що її маленька донечка почало здригатися так, наче чогось лякається. Згодом почала плакати й синіти. Жінка звернулась за медичною допомогою.
Після огляду лікарі констатували судоми. А МРТ підтвердила в дівчинки фокальну кортикальну дисплазію частини однієї півкулі – вроджену аномалію великої частини півкулі головного мозку, яка провокувала в дитини судоми.
Батьки розпочали лікування на Волині, їздили на консультації до Києва. Та призначені ліки не допомогали, а Елсі зовсім не розвивалася.
Судоми в маленької Елсі ставалися десятки разів щодоби і тривали аж упродовж 20 хвилин. Кожен такий напад міг бути фатальним для дитини. Батьки вирішили тоді звернутися до спеціалістів з Лікарні Святого Миколая, що у Львові.
Дівчинці провели низку оглядів та обстежень. Завідувач відділення нейрохірургії Михайло Ловга з командою епілептологів під керівництвом Марії Павлюк прийняли рішення провести якнайшвидше оперативне втручання, яке було єдиним шансом на життя для малечі.
Наші нейрохірурги провели Елсі одне з дуже рідкісних втручань у дітей – передню квандрантну дисконекцію. Простими словами: зону в правій півкулі мозку , з якої йшли патологічні імпульси, від’єднали від обидвох півкуль, максимально зберігши при цьому зону, що відповідає за рухи. Аби ці аномальні імпульси не поширювалися на решту органа,
