Змогла вперше підняти ручку у вісім місяців: маленькій дівчинці з Волині провели складну операцію

news

Важка форма епілепсії у восьмимісячної Елсі з Ковеля стала причиною проведення нейрохірургами складного та рідкісного оперативного втручання. Це був єдиний вихід для порятунку дитини.

Оперативне втручання провели нейрохірурги у львівській дитячій лікарні Святого Миколая. Досі хірургічні втручання у випадках епілепсії проводили лише дітям від двох років, але випадок Елсі став виключення. У дівчинки напади стали надто сильними і тривалими, що несло пряму загрозу її життю.

Про це інформують на сторінці Першого медичного об’єднання Львова у Фейсбуці.

Маленька Елсі народилася у Ковелі. Дівчинка з’явилася на світ передчасно, на 31-му тижні. Перші чотирнадцять днів життя вона провела в реанімації. Згодом мама Елсі помітила, що її маленька донечка почало здригатися так, наче чогось лякається. Згодом почала плакати й синіти. Жінка звернулась за медичною допомогою.

Після огляду лікарі констатували судоми. А МРТ підтвердила в дівчинки фокальну кортикальну дисплазію частини однієї півкулі – вроджену аномалію великої частини півкулі головного мозку, яка провокувала в дитини судоми.

Батьки розпочали лікування на Волині, їздили на консультації до Києва. Та призначені ліки не допомогали, а Елсі зовсім не розвивалася.

Судоми в маленької Елсі ставалися десятки разів щодоби і тривали аж упродовж 20 хвилин. Кожен такий напад міг бути фатальним для дитини. Батьки вирішили тоді звернутися до спеціалістів з Лікарні Святого Миколая, що у Львові.

Дівчинці провели низку оглядів та обстежень. Завідувач відділення нейрохірургії Михайло Ловга з командою епілептологів під керівництвом Марії Павлюк прийняли рішення  провести якнайшвидше оперативне втручання, яке було єдиним шансом на життя для малечі.

Наші нейрохірурги провели Елсі одне з дуже рідкісних втручань у дітей – передню квандрантну дисконекцію. Простими словами: зону в правій півкулі мозку , з якої йшли патологічні імпульси, від’єднали від обидвох півкуль, максимально зберігши при цьому зону, що відповідає за рухи. Аби ці аномальні імпульси не поширювалися на решту органа, 

 – розповідають мдики.
Операція пройшла успішно. За результати МРТ нейрохірурги блискуче виконали свою роботу. Вони повністю від’єднали патологічну зону.
На даний час Елсі почувається краще. Дівчинка стала жвавішою, почала посміхатися.
Лікарі говорять, що певний час у дівчинки можуть відбуватися поодинокі судоми, вона одужує.
Головне – тепер Елсі розвиватиметься. Адже раніше кожен напад судом гальмував її розвиток.

Із дівчинкою займаються спеціалісти з реабілітації. І вже є успіхи: у 8 місяців Елсі вперше підняла ліву ручку.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев