ЗМІ: скільки ще протримається перемир’я на Донбасі?

news

Повідомляє BBC Україна

10 вересня світова преса пише про російську активність у Сирії, причини відносного затишшя на Донбасі, міграційну хвилю в Європі та можливий крах Шенгенської зони.

З Асадом та проти Асада

Американська New York Times пише, що очевидна підготовка Росії до нарощування військової присутності у Сирії та намагання адміністрації Барака Обами заблокувати ці кроки свідчать про ескалацію напруженості між Білим домом і Кремлем.

“Хоча США та Росія погоджуються з тим, що “Ісламська держава” є загрозою, нова суперечка показує, що в них залишаються різні точки зору на те, яким чином побороти групу бойовиків і як має скластися політичне майбутнє сирійського президента Башара Асада”, – зазначає видання.

Газета повідомляє про доправлення вантажів та, можливо, російських військових кількома літаками, які приземлилися в Латакії. Заборона Болгарії на проліт російських транспортних літаків навряд чи зможе зупинити спроби Москви доставляти потрібні їй речі у Сирію, оскільки залишається повітряний шлях через Ірак та Іран, додає газета.

“Є також шлях із Росії до Сирії через Туреччину, але росіяни уникають повітряного простору Туреччини через побоювання того, що турки змусять російський військовий літак приземлитися, як це вже робили в минулому”, – зазначає New York Times.

Розмірковуючи про наміри та мотивацію Москви у сирійському питанні, видання пише, що Росія, можливо, не лише намагається підтримати сирійський уряд, але й підсилити власні позиції в Сирії, щоб у разі вигнання Башара Асада впливати на вибір нової влади країни.

Затишшя до Генасамблеї ООН

Російська “Независимая газета” пише про те, чи довго протримається відносне затишшя на Донбасі.

Видання зазначає, що “ситуація зависла у невизначеності” через взаємну недовіру сторін і різне трактування Мінських домовленостей.

“Якщо у Києві кажуть, що вказане в документі відведення з регіону іноземних військових формувань і добровольців означає необхідність відведення “російських військових”, то в Донецьку та Луганську впевнені, що йдеться про відведення українських “окупаційних військ”, – пише газета.

Image copyright
AFP

Image caption

Газети вважають, що затишшя на Донбасі – тимчасове

0 Комментариев