ЗМІ: Бомби, подібні той, що підірвала А321, використовувалися в терактах в Москві

news

Повідомляє Українська правда

Експерти заявляють, що конструкція бомби, яка імовірно вибухнула на борту А321, багато в чому нагадує ті вибухові пристрої, які терористи використовували для вибуху житлових будинків у Москві в 1999 році.

Про це пише “Комерсант“.

Нагадаємо, в середу журнал ісламістів Dabiq опублікував знімки вибухового пристрою, який, як стверджують терористи, було використано на борту російського літака. Судячи по знімку, вибухівка була закладена в алюмінієвій банці, для її підриву використовувалися електронний таймер і армійський електродетонатор.

Вибухові пристрої у вигляді алюмінієвих банок з-під напоїв, наповнених вибухівкою, активно застосовувалися бойовиками під час конфліктів на Північному Кавказі в якості гранат і мін-пасток.

Джерела “Ъ” звернули увагу на те, що механізм приведення в дію бомби, опублікованій на фотографії ІД, ідентичний тому, що терористи використовували при підривах житлових будинків у Москві 8 і 13 вересня 1999 року. Тоді загинули 230 людей. Виконавців теракту – вихідців з Північного Кавказу – згодом знищили в ході спецоперацій.

Раніше джерело “Ъ”, близьке до слідства, повідомляло, що вибух на борту А321 стався, імовірно, в салоні. Епіцентр вибуху нібито знаходився в кінці салону, де розташовуються хвостові шпангоути. За попередньою версією, бомба могла бути закладена під пасажирське сидіння біля вікна. Її спрацьовування призвело до руйнування шпангоута і розгерметизації салону, яка мала вибуховий характер.

Автор статті:

0 Комментариев