Жителі понад 50 сіл Волині безкоштовно перевірили легені

news

У 22-ох селах Володимир-Волинського району та 23-ох селах Іваничівщини мешканці пройшли безкоштовне обстеження на цифровому флюорографі, роботу якого забезпечив Фонд Ігоря Гузя “Прибужжя”. Співорганізаторами акції стали Волинський обласний тубдиспансер, Володимир-Волинське та Іваничівське ТМО.

Про це повідомляє прес-служба нардепа Ігоря Гузя.

Потреба в роботі пересувного флюорографа виникла через те, що не часто жителі сіл мають змогу поїхати у місто, аби перевірити своє здоров’я. А коли команда медиків приїжджає прямо у село, зробити це значно простіше. Завдяки такому обладнанню лікарям вдається запобігти туберкульозу чи навіть хворобі на ранній стадії та попередити онкологічні захворювання.

Зі слів заступника головного лікаря Іваничівського центру первинної медико-санітарної допомоги Андрія Савицького, за два тижні в районі вже обстежилися понад 1200 людей. Цифрова флюорографія є більш мобільною, ніж плівкова, адже дає можливість переглянути зображення на комп’ютері у збільшеному розмірі.
Учора прийшов на обстеження і учасник війни на Сході, житель села Павліка Микола Піварчук: «Прибув сюди, щоб перевірити власні легені. Люди знають про те, що є такий флюорограф. Дякую організаторам за таку чудову і головне безкоштовну можливість».

Подякувала за акцію голова Павлівської сільської ради Ніна Петренко: «Це дуже хороша акція для наших людей. Минулого року працював мамограф також від Фонду Ігоря Гузя. Флюорографія – потрібна нам усім. Жителів сіл Старосілля, Самоволя та Павлівка, які входять до Павлівської сільської ради ми повідомили заздалегідь, аби усі бажаючі змогли прийти та перевірити власне здоров’я».

Помічник нардепа та керівник Фонду «Прибужжя» Андрій Бокоч відзначив, що минулого місяця пересувна установка курсувала Володимир-Волинським районом, а зараз 2 флюорографи перебувають в Іваничівському районі. «У Володимир-Волинському районі фінансово акцію підтримав Валентин Кошельник, на Іваничівщині — підприємець Василь Живчин, за що команда йому дуже вдячна. У перспективі також хочемо, щоб районами курсували й інші безкоштовні медичні обладнання, на яких перевірятимуть щитовидну залозу, чи повторно – мамограф», — наголосив помічник Ігоря Гузя.
Після Іваничівського району акція пошириться на інші території регіону «Прибужжя».

0 Комментариев