Жертви домашнього насильства мають змогу викликати поліцію через мобільний додаток

news

Для України домашнє насильство досить складна тема. Багато жінок страждають в сім’ї, будучи незахищеними та залежними від чоловіків тиранів.

Міністерство внутрішніх справ, Національна поліція України у партнерстві з Фондом ООН у галузі народонаселення (UNFPA) презентували мобільний додаток для жінок, які постраждали від домашнього, гендерно зумовленого насильства або перебувають у групі ризику. Проект реалізовано за підтримки Посольства Великої Британії в межах «Партнерства Біарриц», до якого Україна приєдналася з ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Додаток полегшить отримання допомоги для тих жінок, які не мають змоги зателефонувати в поліцію через фізичні особливості (наприклад особи з порушенням слуху), тотальний контроль особистого життя, відсутність коштів на рахунку тощо. Основною його перевагою є прямий зв’язок із поліцією через кнопку SOS, без дзвінка на 102 та з автоматичним визначенням місця перебування постраждалої за допомогою геолокації.

Назву додатка не розголошують задля безпеки жінок, які ним користуватимуться. Дізнатися подробиці щодо назви та встановлення можна, зателефонувавши на гарячу лінію 116-123. Міністерство внутрішніх справ та Фонд ООН у галузі народонаселення планують поширення інформації про додаток серед тих жінок, яким він потрібен, з повагою до їхньої безпеки та конфіденційності.

Такі кроки це дуже важливі рішення для захисту жінок від домашнього насилля, але це лише маленький крок на шляху вирішення великої проблеми. Сподіваємося, що в нашій державі буде розроблено цілий комплекс заходів для протидії, захисту, допомоги для жертв домашнього насилля, та справедливого покарання для кривдників. 

0 Комментариев