Зелень на підвіконні: як виростити кріп у квартирі?

news

Кріп на підвіконні – як правильно вирощувати кріп в будинку, щоб добитися пишної зелені.

Зручно, коли під рукою завжди є свіжа зелень – приготовані страви з нею стають ароматнішими та смачнішими, тому у завбачливих господинь нерідко можна зустріти кріп на підвіконні. У домашніх умовах ця невибаглива рослина почувається не гірше, ніж на грядці, і при гарному догляді дає багато пишної зелені.

Здавалося б, навіть у недосвідчених городників не повинно виникати питань, як виростити кріп в будинку: адже потрібно лише посіяти насіння в горщик із землею і не забувати поливати сходи, забираючи бур’яни. Але насправді, замість очікуваних густих чагарників пахучого кропу, в горщику похмуро погойдуються тоненькі бліді билинки, що практично не мають аромату. У чому секрет? Як посадити кріп вдома і отримати зелень не гірше за ту, що цілий рік продається на ринку?

Читайте також Сезонні роботи в саду: календар робіт садівників та квіткарів у лютому 2024

Щоб виростити кріп у домашніх умовах, вам знадобляться:

  • насіння урожайного невибагливого сорту кропу;
  • ґрунт, призначений для кімнатних рослин;
  • родюча садова земля;
  • відповідні ємності (горщики, контейнери);
  • люмінесцентні лампи;
  • комплексні мінеральні добрива.

Вибір сорту кропу

З метою вирощування кропу в будинку, городники найчастіше вибирають скоростиглі сорти.

Оскільки спеціального сорту кропу, призначеного для вирощування на підвіконні, немає, при виборі посівного матеріалу основну увагу варто приділяти термінам дозрівання. 

Тут важливо не помилитися: ранні сорти хоч і дають зелену масу в дуже короткі терміни, але швидко витягуються в квітконоси і гірше обростають листям, ніж пізньостиглі сорти. А пізні кущові сорти не встигають за літо визрівати на грядках, проте чудово підходять для вирощування в будинку. Такий кріп на вікні утворює густі, добре облистяні кущики, з пазух яких утворюються нові пагони.

Ґрунт для посадки

У городі кріп здатний рости практично на будь-якому ґрунті, але успішне вирощування кропу в домашніх умовах можливе тільки в родючій ґрунтовій суміші, яку необхідно підготувати заздалегідь. Для цього з осені слід заготовити пухку садову землю і змішати перед посівом з купленим нейтральним грунтом для кімнатних рослин. Місткість для посівів підберіть достатнього розміру, щоб кропу не було тісно, ​​і не забудьте про дренажний шар на дні ємності.

Попереднє замочування насіння 

Оскільки через високий вміст олії насіння кропу досить довго проростає, його потрібно перед посівом замочити на 20 годин у теплій воді, крізь яку безперервно проходить кисень (наприклад, за допомогою компресора з акваріума). Інший варіант – просто помістити насіння у теплу воду на дві доби та кожні шість годин міняти її на свіжу.

Посадка кропу

Для найкращого результату можна зробити в землі канавки глибиною в сантиметр, полити їх водою і укласти на дно підготовлене насіння.

Висівати насіння можна прямо на поверхню зволоженої землі, без борозенок та ямок, присипаючи зверху торфом, змішаним із перегноєм. Достатня норма висіву – 0,3 г на 1 квадратний дециметр ґрунту. Для найкращого результату можна зробити в землі канавки глибиною в сантиметр, полити їх водою та укласти на дно підготовлене насіння. Зверху насіння кропу присипається сухою землею з країв канавок, завдяки чому на поверхні ґрунту не утворюється щільна кірка, що перешкоджає появі сходів. Місткість з посівами накрити целофаном і на тиждень прибирати у темне місце з температурою близько +20 градусів.

Секрети збору врожаю

Стебла і листя кропу після зрізання не відростають заново: щоб безперервно зрізати свіжу зелень, підсівайте насіння на площу свого мікро-городу, що звільняється, кожні три тижні.

Вирощуючи кріп вдома, перш за все потрібно пам’ятати про те, що ця рослина дуже любить світло. Поставте посіви на світле підвіконня, а в зимовий час забезпечте кропу додаткове світло, встановивши лампи денного світла на висоті 50 см над рослинами. На підвіконні достатньо включати лампи вранці годин на п’ять, якщо ж ящики з кропом стоять не на підвіконні, а на столі в кімнаті, досвічування має тривати не менше п’ятнадцяти годин.

Читайте також Календар садівника-городника на лютий 2024: сприятливі та несприятливі дні для розсади 

0 Комментариев