Збанкрутів один з українських банків

news

Національний банк України відніс банк “Софіївський” до категорії неплатоспроможних. Передає УНН з посиланням на прес-службу НБУ.

Нацбанк прийняв Постанову №916 від 22 грудня 2015 року та відніс ПАТ Банк “Софіївський” до неплатоспроможних.

За даними статистичної звітності ПАТ Банк “Софіївський”, банк володіє недостатніми коштами для виконання своїх зобов’язань перед вкладниками і кредиторами. Зокрема, загальна сума невиконаних банком зобов’язань станом на 9 грудня 2015 року становила 32,1 млн грн, або 5,3% від зобов’язань.

“Історично банк був розташований в Донецьку. Після початку антитерористичної операції банк переїхав до Києва, проте, майже весь кредитний портфель банку “Софіївський” сконцентрований в зоні АТО. Через розвиток подій на сході якість його обслуговування значно погіршилась, що призвело до проблем з ліквідністю. Власники та менеджмент намагалися врятувати банк, шукаючи інвестора. В пошуках альтернативного джерела доходів останнім часом банк сфокусувався на відкритті відділень з метою роздрібного валютообміну. Але, враховуючи суттєвий брак ліквідності, цей шлях виявися невдалим. Пошук інвестора, що міг би надати фінансову підтримку банку, не дав очікуваних результатів. Все це призвело до неплатоспроможності банку”, – зазначила директор Департаменту банківського нагляду Катерина Рожкова.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев