Завдяки дарам волинських лісів до бюджету сплачено майже 8 мільйонів гривень платежів  

news
На Волині ягідно-грибний сезон поповнив бюджети всіх рівнів на 7,9 мільйона гривень. Зокрема, легальні заготівельники ягід і грибів у волинських лісах  сплатили до бюджетів усіх рівнів 4 мільйони гривень ПДФО, майже 2,8 мільйона гривень ренти за спецвикористання лісової продукції, 834 тисячі  гривень єдиного податку та 332 тисячі гривень військового збору.

З огляду на метеоумови в області триває заготівля грибів.  Важливо, щоб керівники місцевого самоврядування не втратили можливості залучити додаткові бюджетні надходження, – звертають увагу в Головному управлінні ДПС у Волинській області.

«Сплата податків усіма учасниками заготівельного бізнесу–обов’язкова умова для залучення бюджетних надходжень. В межах компетенції податківці завжди якісно  опрацьовують інформацію від органів місцевої влади про зловживання на ринку заготівлі та вживають заходів задля виправлення ситуації», – наголошує начальник Головного управління ДПС у Волинській області Світлана Савчук.

Тим громадянам, котрі в минулому отримували доходи без сплати податків, зокрема від заготівлі дарів лісу чи користування надрами, волинські податківці рекомендують скористатися правом на одноразове добровільне декларування.

«Подання одноразової добровільної декларації – це пропонований державою спосіб цивілізованої легалізації активів, які були приховані від оподаткування. Тож пропонуємо повернути гроші та інші активи, придбані за доходи без сплати податків, у прозорий легальний обіг. Це можуть зробити, наприклад, ті, хто отримував зарплату у конверті, працював без оформлення трудових відносин чи брав участь у  бізнес-проекті, отримуючи винагороду без оподаткування», – підкреслила Світлана Савчук.

Щоб скористатися правом на податкову амністію з 1 вересня поточного року до 1 вересня 2022 року потрібно заповнити в Електронному кабінеті і подати декларацію, згодом сплатити передбачений спеціальний збір.  Про те, як це зробити правильно, – детальна інформація в банері «Одноразове добровільне декларування».

Нагадаємо, що збір з одноразового (спеціального) добровільного декларування – це одноразовий обов’язковий платіж, розмір якого самостійно розраховується декларантом з вартості належних йому активів з урахуванням ставок такого збору та відображається ним в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації.

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев