Захисник з Волині знову бачитиме: львівські медики провели успішну операцію із пересадки рогівки ока

news

Олександр Марчак родом з волинського міста Володимир знову бачитиме. Чоловіку пересадили рогівку ока. Операцію провели у Національному реабілітаційному центрі «Незламні».

У понеділок, 25 вересня, Олександра відпустили додому. Але вже за місяць він знову повернеться до Центру для протезування лівої ноги.

41-річний захисник з Волині отримав важке поранення ніг минулого року у грудні на Куп’янсько-Лиманському напрямку. на той момент Олександр, як старший стрілець-снайпер, вів групу на завдання та наступив протипіхотну міну, так звану «пелюстку», використання якої заборонено Оттавською конвенцією.

Уламки міни понівечили ноги Олександра, а вибухова хвиля розірвала рогівку правого ока. Важкопораненого воїна доправили до Харкова. Там йому ампутували ліву ногу та повідомили, що він втрачає зір. 

– повідомили у Центрі.

Подальше лікування Олександр проходив у Львові.

Під час огляду пацієнта спеціалісти з галузі офтальмології, разом із професором Ігорем Новицьким, виявили, що ситуація з правим оком пацієнта була значно складнішою, ніж вони очікували. У випадку Олександра, не лише розірвалася рогівка, але й відшарувалася сітківка. Таким чином, спочатку офтальмологи виправили відшарування, а потім провели пересадку рогівки.

Для трансплантації спеціалісти використали консервований імплантат. Такі заготовляє лише одне підприємство в Україні – “Біоімплантант”. Рогівка від посмертного донора консервується в спеціальному розчині та перед застосуванням проходить кілька етапів біологічних проб на інфекції. Саме такий імплантат використали наші офтальмологи для того, аби повернути зір Олександрові, 

– розповідають у Центрі.

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев