За збір та продаж черемші волинянам загрожує штраф: стосується покарання навіть вирощеної в домашніх умовах

news

На ринках Луцька уже почала з’являтись черемша. Любителі її смакових властивостей купують черемшу і готують з неї салати. Крім того, черемша є цінною харчовою, вітамінною та лікарською рослиною.

Черемша або «цибуля ведмежа» – це один із рідкісних первоцвітів, яка ще у 1980 році потрапила до Червоної Книги України. Масовий збір та продаж цієї рослини призводить до її зникнення.

Оскільки черемша занесена до Червоної книги України, зривати і продавати цю популярну весняну рослину заборонено. Продавцям черемші загрожує штраф від 1700 до 3650 грн незалежно від того, чи продають вони лісову зелень, чи вирощену на власних грядках.

Доречі, чимало людей на ринках продають не лісову, а домашню черемшу. Вона, як правило, світлішого кольору і має не такий насичений часниковий запах. Однак, виявляється, і таку рослину не можна продавати.

Карається не лише самовільний збір, а й придбання незаконно зібраних рослин.
Якщо людину затримали в лісі, коли вона зривала черемшу, тоді штраф від 510 до 850 грн, але додатково 62 грн за кожну цибулину за відшкодування збитків,
 – наголошують у  Держекоінспекції.
Потрібно розуміти, якщо люди продовжуватимуть винищувати цибулю ведмежу і якщо це не зупинити, то можна втратити рослину. Вона  вже зникла в деяких районах сусідньої білорусі, де її завжди було багато.
Задля збереження цієї рослини проводять спеціальні рейди працівниками поліції, екоінспекцією та управліннями лісового господарства.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев