За використання лісів господарюючі суб’єкти Волині торік сплатили 130 мільйонів гривень рентної плати   

news

Упродовж 2021 року на Волині за використання лісових ресурсів до бюджетів усіх рівнів  сплачено 130 мільйонів гривень рентної плати.

Зокрема, до загального фонду надійшло 108,2 мільйона гривень, а до спецфонду – 21,8 мільйона гривень ренти. Надходження ренти за спецвикористання лісових ресурсів до місцевих бюджетів Волині склали 77,1 мільйона гривень.

Динаміка сплати рентної плати за використання лісових ресурсів в області за підсумками 2021 року – позитивна.

«Використання природних ресурсів у господарській діяльності передбачає низку обмежень та зобов’язань платників податків. Тому фахівці податкового адміністрування здійснюють системний моніторинг за податковою дисципліною СГД, котрі з комерційною метою використовують лісові ресурси. Для держави і громад важливо, щоб бюджет отримував передбачені законом податкові платежі», – наголошує начальник Головного управління ДПС у Волинській області Світлана Савчук.

Очільниця волинських податківців запевнила, що інформація про здійснення підприємницької діяльності з порушеннями вимог закону, зокрема у сфері лісозаготівлі, завжди опрацьовується уважно.

«В межах компетенції податківці аналізують діяльність платників та запобігають можливим зловживанням. Наші спільна з органами місцевої влади позиція – всі бізнес-проєкти повинні бути зареєстровані у встановленому порядку, а бюджет – отримувати визначені законом податки. Громадянам, котрі раніше здійснювали підприємницьку діяльність без держреєстрації, рекомендуємо скористатися можливістю одноразового добровільного декларування», – наголошує начальник Головного управління ДПС у Волинській області Світлана Савчук.

Нагадаємо, що подання одноразової добровільної декларації – це пропонований державою спосіб цивілізованої легалізації активів, які набуті за доходи без сплати податків.

Щоб скористатися правом на податкову амністію до 1 вересня 2022 року потрібно заповнити в Електронному кабінеті і подати декларацію, згодом сплатити передбачений спеціальний збір. Про те, як це зробити правильно – детальна інформація в банері «Одноразове добровільне декларування».

Нагадаємо, що збір з одноразового (спеціального) добровільного декларування – це одноразовий обов’язковий платіж, розмір якого самостійно розраховується декларантом з вартості належних йому активів з урахуванням ставок такого збору та відображається ним в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев