За відмову в обміну іноземної валюти обмінники та банки штрафуватимуть: Що українцям варто знати про свої права

news

Важливе про обмін валют!

Національний  банк здійснив комплекс заходів для врегулювання непорозумінь під час здійснення валютно-обмінних операцій, а також для мінімізації впливу людського фактору на визначення ступеню зношеності іноземної валюти.

Три ключові рішення НБУ 

  1. Ухвалені зміни до нормативно-правої бази, якими скасовано перелік ознак незначного зношення банкнот

З усіма без винятку банкнотами іноземної валюти, крім значно зношених чи пошкоджених, мають здійснюватися валютно-обмінні операції.

Всі банкноти іноземної валюти, справжність яких підтверджена з використанням лічильників та детекторів, повинні прийматися до обміну. Це виключає вплив “людського фактору” на визначення ступеня зношеності банкноти.

Банкам та небанківським установам ЗАБОРОНЕНО відмовляти клієнтам у обміні іноземної валюти, яка за дизайном і елементами захисту повністю відповідає зразкам та описам іноземних центробанків, та справжність якої підтверджена з використанням відповідного обладнання.

З банкнотами, які мають ознаки значного зношення, мають здійснюватися операції інкасо. Банки та небанківські установи, які проводять такі операції, повинні обов’язково розмістити в касі в доступному для клієнтів місці чіткий перелік ознак значного зношення банкнот, тарифи інкасо.

Читайте також Лучанка очолила сервіс “Відбудови України”, який діятиме на Волині та Рівненщині 

  1. Банкам та небанківським установам під час обміну валют ЗАБОРОНЕНО встановлювати обмеження щодо номіналу та року емісії банкнот іноземної валюти, які є законним платіжним засобом на території відповідної іноземної держави. 

Принципова позиція регулятора така: в разі порушення такі дії розцінюватимуться не лише як недотримання регуляторних вимог НБУ, але і як потенційна ознака шахрайської діяльності.

  1. За фактами порушень вимог НБУ, викладених у зверненнях споживачів фінансових послуг, запроваджено посилений контроль та вживатимуться належні заходи впливу (включаючи зупинення можливості здійснення окремих видів валютних операцій).

Читайте також Майже 70% хочуть зміни Верховної Ради, а 23% зміни Президента: Результати дослідження 

Зокрема, Національний банк в залежності від рівня вчиненого правопорушення, з дотриманням принципу адекватності, застосовуватиме заходи впливу, які передбачають максимальний розмір штрафу:

  • до банків –  у розмірі до 400 000 гривень і планується його збільшення за суттєві порушення;
  • до небанківських фінансових установ – у розмірі до 5% від розміру власного капіталу установи.

За інформацією: Національного банку України 

0 Комментариев