За спалювання листя у воєнний час можна потрапити за грати

news

Осіннє спалювання листя та всілякого сухостою стало мало не традицією для нашого народу. Правоохоронці вже й штрафують за це, але бажаючих “спалити сміття” досі вистачає.

паліям сухого листя варто зауважити! У період воєнного стану паління трави можуть кваліфікувати як диверсія. І у такому випадку одними штрафами не обійдеться. За законом можна отримати покарання позбавленням волі строком на п’ятнадцять років.

У період воєнного стану паління трави можуть кваліфікувати як диверсія. Це передбачено ч. 2 ст. 113 (Вчинення з метою ослаблення держави вибухів, підпалів або інших дій, спрямованих на масове знищення людей, заподіяння тілесних ушкоджень чи іншої шкоди їхньому здоров’ю, на зруйнування або пошкодження об’єктів, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення вчинені в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту) ККУ.

Передбачене покарання: позбавлення волі строком на п’ятнадцять років або довічне позбавлення волі, з конфіскацію майна.

– інформують у поліції.

Наразі штрафи за спалювання опалого листя становлять від 3060 до 6120 грн, а на природоохоронних територіях – від 6120 до 12240 грн.

Вогонь та дим шкодить навколишньому середовищу! При згорянні опалого листя в атмосферу потрапляють пил, оксиди азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. Ці продукти горіння здатні викликати у людини ракові захворювання.

Вогонь знищує усе живе, вбиває родючість ґрунтів перед посівною. Ґрунтовий родючий покрив після таких «чисток» городу відновлюється лише через 5-6 років.

Закликаємо бути свідомими громадяни і не бути байдужими до довкілля і свого здоров’я й не спалювати суху рослинність, а також негайно телефонуйте на «101» та «102», коли бачите такі горіння та паліїв.

0 Комментариев