За рік у Луцьку може з’явитися стратегія розвитку міста

news

У Луцькраді хочуть розробляти стратегію розвитку міста у п’ять етапів та виділити на це 200 тисяч гривень. Запевняють, що врахують уже попередні напрацювання.

Про це йшлося сьогодні, 25 липня, під час засідання комітету зі стратегічного планування розвитку міста Луцька.

Олександр Озінович, директор департаменту економічної політики міськради, розповів, що стратегію планують розробляти до 2030 року. Зараз напрацювали п’ять етапів, на підставі яких буде проводитися розробка стратегії.

Під час першого етапу (серпень–вересень 2016 року) планують провести підготовку та організаційно-інформаційне забезпечення створення стратегії. На це потрібно 40 тисяч гривень. Другий етап (жовтень–листопад 2016 року) – діагноз стану розвитку міста. На цьому етапі планують витратити 55 тисяч гривень. Під час третього етапу (грудень 2016–січень-лютий 2017 року) ідентифікують проблеми, потенціал розвитку та побудову сценаріїв розвитку. На цьому етапі потрібне фінансування розміром 55 тисяч гривень. Четвертий етап (березень–травень 2017 року) передбачає створення формування програми дій та створення самого документу стратегії. Ці роботи обійдуться у 40 тисяч гривень. І під час останнього, п’ятого етапу (травень–червень) планують внести зміни та доповнення та затвердити документ. На це потрібно 10 тисяч гривень.

IMG_1439

За словами виконавчого директора «Асоціації регіонального розвитку» Петра Гоцалюка, сучасні міста без стратегії не розвиваються. Гоцалюк навів приклад Львова та Вінниці, які стратегію уже прийняли. Також він зауважив, що при розробці стратегії потрібно врахувати уже ті документи, що були напрацьовані раніше. Зокрема, Стратегію економічного розвитку Луцька, «Волинь-2020» тощо:

«Саме проблемним є залучення громади, бо традиційно люди вважають, що це не їхнє питання», – зазначив Петро Гоцалюк.

IMG_1444

Михайло Наход, член комітету зі стратегічного планування розвитку міста Луцька, зауважив, що бюджет роботи занижений, адже проведення соціологічних досліджень коштує набагато дорожче, ніж зазначено у плані.

Перший заступник міського голови Тарас Яковлев зазначив, що якщо потрібно буде більше коштів, то їх залучатимуть від донорів, а що стосується соціологічних досліджень, то до роботи погодились включитися два волинські виші, які теж зацікавлені у розробці якісної стратегії.

IMG_1436

Участь у засіданні комітету за допомогою скайп-зв’язку взяв також польський фахівець, який уже має досвід у розробленні стратегій, — Кшиштоф Лонтка. За його словами, до цієї роботи потрібно залучити науковців, активістів, депутатів тощо. Потрібно робити дослідження, переговори з професіоналами, проводити тренінги для працівників міськради. Лонтка наголосив, що із цим документом потрібно бути згідним не тільки під час розробки, а й за рік чи два, щоб він був постійно актуальним.

Юлія Вусенко, секретар міськради, зауважила, що потрібно враховувати уже ті напрацювання, які зараз є.

Депутат Тарас Шляхтич поцікавився у Кшиштофа Лонтки, який його рівень обізнаності із Луцьком. Лонтка відповів, що приїздить сюди доволі часто, аби бути обізнаним із ситуацією у місті.

Тарас Яковлев наголосив, що самі лучани не зможуть написати стратегію. Також він зауважив, що стратегія – це буде документ, який корегуватимуть час від часу, якщо такі зміни будуть потрібні. Однак робитимуть це після громадських обговорень.

Депутат Борис Смаль підтримав думку депутата Павла Данильчука, що краще вкласти більше грошей, аніж написати що-небудь за 200 тисяч гривень.

Наразі вирішили призначити наступне засідання комітету через два тижні.

Нагадаємо, на попередній сесії депутати не проголосували за виділення 200 тисяч гривень на розробку стратегії. У цю середу, 27 липня, на сесії знову вирішуватимуть це питання.

 

0 Комментариев