За рік “Ісламська держава” втратила чверть території

news

Угруповання “Ісламська держава” протягом 2016 року втратило майже чверть території, йдеться у звіті аналітичної компанії IHS Markit.

Про це пише ВВС Україна.

Територія, яку контролює “ІД”, скоротилася майже на 18 тисяч квадратних кілометрів і зараз становить приблизно 60,4 тисячі квадратних кілометрів, зазначають аналітики IHS Markit.

Компанія також спрогнозувала, що до середини цього року іракські урядові сили візьмуть під контроль все місто Мосул, яке контролюють бойовики “ІД”.

Водночас, за словами фахівців, витіснення бойовиків з сирійськго міста Ракка буде складним завданням.

“2016 року “Ісламська держава” зазнала безпрецедентних територіальних втрат, зокрема її витіснили з районів, вкрай важливих для її управління”, – зазначає старший аналітик компанії Колумб Страк.

Попри значний опір з боку бойовиків, іракські урядові сили суттєво просунулися у східні райони другого за величиною міста Іраку Мосула, яке перебуває під контролем екстремістів з 2014 року, йдеться в доповіді.

“Ми очікуємо, що іракські урядові сили повернуть Мосул під свій контроль у першій половині року”, – зазначає пан Страк.

“Після Мосула іракський уряд, скоріше за все, зосередить свою увагу на останньому острівці опору (ісламістів. – Ред.) навколо Хавіджа, який джихадисти використовуваної як базу для терористичних нападів в Багдаді”.

“Демократичні сили Сирії” відбили у ісламістів частину території навколо Ракки, але саме місто захопити буде дуже важко

Відбити Ракку, яка вважається “столицею” самопроголошеного халіфату “ІД”, буде складніше, йдеться в доповіді.

У листопаді підтримувана США коаліція курдських і арабських бійців (“Демократичні сили Сирії”) заявила, що почала операцію з відбиття Ракки.

Але прогрес “зупинився в трикутнику між Євфратом і річкою Беліх”, додають автори доповіді.

“Ракка є ядром “Ісламської держави”, і вони навряд чи залишать її без бою”, – каже пан Страк. Аби взяти під контроль це місто, ймовірно, знадобиться “значне наземне втручання одного з головних зовнішніх гравців”.

Крім того, автори доповіді наголошують на одній із основних теологічних суперечок в середині “ІД”, яка, за їхніми словами, ведеться між тими, хто дотримується традиційної доктрини і тими, хто віддає перевагу більш екстремальній її інтерпретації.

Це може сприяти дезертирству або навіть призвести до внутрішнього розколу в “ІД”, каже експерт IHS Markit.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев