З якою групою інвалідності чоловікам призовного віку можна перетинати державний кордон?

news

Багато розмов про обмеження у виїзді за кордон для чоловіків призовного віку, а саме віком від 18 до 60 років. 

За роз’ясненнями про правила виїзду для чоловіків з інвалідністю ми звернулися до ресурсів Державної прикордонної служби України.

За змістом п. 2-6 Правил категорії осіб, яким дозволяється виїзд за межі України, визначено частиною першою статті 23 Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

У свою чергу, абзацом третім ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначено таку категорію, як визнані в установленому порядку особами з інвалідністю.

Таким чином, особи з інвалідністю (незалежно від групи) мають право перетинати державний кордон на виїзд з України за наявності одного з таких документів, що підтверджують  інвалідність:

  • довідка до акту огляду медико-соціальною  експертною комісією (форма первинної облікової документації  №  157-1/о);
  • посвідчення,  яке підтверджує  відповідний  статус;
  • пенсійне посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги. Відповідно до Законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю», в яких зазначено групу та причину інвалідності;
  • довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики.

За інформацією: Державної прикордонної служби України 

0 Комментариев