З початку року піротехніки ДСНС України вилучили та знищили понад 31 тисячу вибухонебезпечних предметів

news

Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. Лише впродовж минулої доби здійснено 96 виїздів, під час яких виявлено 451 боєприпас, у тому числі 3 авіаційні бомби.

Про це повідомляє прес-служба ДСНС України.

Загалом, з початку року піротехнічні підрозділи ДСНС вилучили та знищили 31 тис. 312 вибухонебезпечних предметів, у тому числі 128 авіаційних бомб.

Так, цього тижня 23 червня фахівці групи піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС України у Кіровоградській області проводили роботу зі знищення боєприпасу, який було виявлено напередодні під час суцільного розмінування на території колишнього авіаційного полігону у Компаніївському районі. Виявлений предмет піротехніки ідентифікували як авіаційну бомбу П50Ш.

Крім того тривають роботи щодо розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей.

Зокрема, на Луганщині впродовж 26 червня, піротехнічними розрахунками ДСНС було перевірено 4,2 га місцевості у м. Сватово, Новоайдарському, Попаснянському, Станично-Луганському районах, де виявлено та вилучено 60 одиниць вибухонебезпечних предметів, а саме: 12 артилерійських снарядів, 2 мінометних міни, 1 ручну гранату, 1 інженерний боєприпас, 30 одиниць підривників, 7 одиниць набоїв та 7 одиниць інших вибухонебезпечних предметів.

У цей же день піротехнічні підрозділи Донеччини у Ясинуватському районі вилучили та знищили гранату РПГ, гранату Ф 1, в Олександрівському районі – 3 артилерійські снаряди калібром 76 мм та у Волноваському районі – 2 мінометні міни калібром 120 мм.

Досить часто вибухонебезпечні предмети часів минулих війн знаходять і громадяни.

Зокрема, на Миколаївщині під час прогулянки місцевий мешканець районного центру виявив на відкритій території гранату Ф-1, про що одразу повідомив до Служби порятунку. В той же час, ще 3 мінометні міни калібром 82 мм часів минулих війн знайшов місцевий мешканець на відкритій території Зеленогайської сільської ради Вітовського району області. Усі небезпечні знахідки були вилучені та знищені у спеціально відведених місцях фахівцями піротехнічних робіт.

Проте, не завжди громадяни дотримуються правил безпечного поводження з вибухонебезпечними предметами, і тим самим, наражають себе та оточуючих на небезпеку.

Так, у Запорізькій області до Служби порятунку надійшло повідомлення про вибух на території приватного домогосподарства. Прибувши на місце події, рятувальники встановили, що 41-річний господар помешкання намагався розібрати знайдений вибухонебезпечний предмет, який в результаті вибухнув. Як наслідок, чоловік отримав мінно-вибухове поранення. З численними травмами постраждалого доставили до реанімаційного відділення Мелітопольської міської лікарні.

Тож, з метою попередження нещасних випадків серед населення в разі виявлення вибухонебезпечних предметів, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами.

Категорично забороняється:

  • торкатися підозрілого предмету або пересувати його;
  • заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;
  • здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання;
  • намагатися самостійно знешкоджувати знахідку;
  • розбирати вибухонебезпечний предмет.

Пам’ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102» та ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати знайдені боєприпаси.

0 Комментариев