З листопада лучани платитимуть за водопостачання по новому

news

Вже в листопадових платіжках за послуги централізованого водопостачання та водовідведення мешканці луцьких багатоповерхівок отримають нові розрахунки.

 Цього вимагає чинне законодавство. Про це під час засідання круглого столу щодо правових аспектів нарахування за послуги централізованого водопостачання та водовідведення в багатоквартирних будинках розповів директор КП “Луцькводоканал” Віктор Гуменюк.

В Україні досить тривалий час були дискусії щодо того, яким чином повинні формуватись відносини між споживачами та надавачами послуг. Цю тему з 2015 року просували кілька народних депутатів, які ініціювали докорінні зміни реформування житлово-комунального господарства якраз в частині цих відносин, – пояснює він. – Для мешканців приватного сектору та бізнесу взаємовідносини з надавачами послуг є доволі простими, адже є об’єкт та є споживач із засобами обліку, тому все зрозуміло. А тема з багатоквартирними будинками завжди досить складна”. 

За новим законодавством, люди мають платити за фактично спожиті послуги. На сьогодні усі правові підстави для реалізації цього законодавства у місті Луцьку є.

Заступник Луцького міського голови Ірина Чебелюк розповіла, що є ряд норм законодавства, які прийняті ще далеко до 24 лютого, і вони вимагають їх виконання, прийняття та реалізацію.

“Так є, що держава не реагує вчасно на те законодавство, яке було прийнято раніше, щоб його чи змінити чи переформатувати. В тих умовах, в яких ми зараз живемо, повинні адаптовуватись та прийняти такі рішення. Є багато рішень, які стоять на захисті споживача, зокрема мораторій на підвищення тарифів, але є тема правових аспектів нарахування за послуги централізованого водопостачання та водовідведення в багатоквартирних будинках, відповідно до Законів України “Про житлово-комунальні послуги” та “Комерційний облік теплової енергії та водопостачання”, – наголосила вона. 

За інформацією: Луцької міської ради 

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев