З чим луцькі депутати звертались до Верховної Ради

news

  Cьогодні депутати Луцької міської ради на пленарному засіданні ухвалили Звернення до Верховної Ради України щодо прийняття заходів, спрямованих на забезпечення сталого функціонування суб’єктів господарювання у сфері теплопостачання. Про це йдеться на сайті Луцької міської ради. 

У ньому сказано: “Безсистемне реформування галузі теплоенергетики, що відбувається впродовж останніх років, призвело до погіршення фінансово-економічного та технічного стану комунальних теплоенергетичних підприємств, завдяки чому Державне комунальне підприємство “Луцьктепло” опинилось на межі виживання. За даними бухгалтерського обліку підприємства за 9 місяців 2015 року збиток ДКП “Луцьктепло” складає 32 млн грн.

Одними з основних чинників, які зумовили таку ситуацію, є несвоєчасність погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію та відсутність відшкодування збитків внаслідок встановлення тарифів для споживачів на рівні, нижчому від собівартості їх виробництва.

За останні роки проблема несвоєчасної виплати різниці в тарифах так і не була вирішена, що позбавляє суб’єктів господарювання, що здійснюють виробництво, транспортування та постачання теплової енергії, будь-якої можливості своєчасно розрахуватися за енергоносії.

Саме тому, невідшкодовані втрати від встановлених тарифів для бюджетних та інших категорій споживачів ДКП “Луцьктепло” на рівні нижче собівартості за період з 2008 по 2012 рік склали 6934,2 тис. грн, та лише за 10 місяців поточного року – 7504,3 тис. грн. В силу цього, підприємство не змогло своєчасно здійснити розрахунки за природний газ, а тому, відповідно до рішень судових інстанцій йому нараховані штрафні санкції в сумі 9255,0 тис.грн. Стягнення вказаних штрафних санкцій призведе до фактичного банкрутства підприємства, зупинення його роботи та зриву опалювального сезону у місті Луцьку.

Вирішити вказану ситуацію можна виключно на загальнодержавному рівні шляхом прийняття відповідного закону”.

Депутати міської ради підтримали ще одне звернення до голови Верховної Ради України стосовно відставки Уряду Арсенія Яценюка.

 

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев