З 2023 року повертається обов’язковий техогляд авто: кому з українців потрібно проходити ТО?

news

З нового 2023 року українські автовласники повинні будуть проводити технічний огляд свого автомобіля. Це передбачено в підписаній Угоді про асоціацію між Україною та ЄС.

Що тепер потрібно пам’ятати кожному водієві про це?

Почати слід з того, цю процедуру в Україні було відмінено у 2011 році. Це стосувалося власників легкових автомобілів, які використовували транспортний засіб виключно в особистих цілях. Техніка, яка використовувалась для комерційних перевезень, мала й надалі проходити технічний огляд. Ця задача покладалася на приватні компанії.

У 2014 році Україною було підписано Угоду про асоціацію з країнами Євросоюзу, яка включала внесення багатьох змін до нашого законодавства. Саме ця угода передбачала повернення процедури технічного огляду. І у 2023 році це станеться.

Хто має проходити обов’язковий техогляд?

Проходити техогляд, незалежно від того, коли був зареєстрований автомобіль, повинні:

  • транспортні засоби, протягом 10 днів після того, як вони були перереєстровані на ім’я нового власника;
  • машини, що потрапили до ДТП, і при цьому пошкоджень зазнали елементи, від яких залежить безпека пересування (підвіска, рульовий механізм, гальма), а бо ж був сильно деформований кузов;
  • авто, на яких були виявлені суттєві неполадки під час водіння.

Як часто потрібно буде проходити техогляд?

Відповідно до нового законопроєкту, легкові автомобілі (можуть перевозити до 9 пасажирів) повинні пройти технічний огляд не пізніше ніж через 4 роки після дати першої реєстрації, а після цього – кожні 2 роки. Якщо авто використовується для комерційних пасажирських перевезень (наприклад, в службі таксі), техогляд потрібно проходити щорічно.

Кому не потрібно проходити обов’язковий техогляд?

Від обов’язково технічного огляду звільняються транспортні засоби:

  • швидкість пересування яких не перевищує 25 км/год;
  • використовуються на дорогах загального користування;
  • мають двигун, об’ємом менше 125 см³, або електромотор, потужність якого не перевищує 4 кВт.

Які автомобілі можуть не пройти техогляд?

Законопроєкт передбачає, що техогляд не зможуть пройти автомобілі, які потрапляли у серйозні дорожньо-транспортні пригоди, тобто машини, які мали значні пошкодження. Наявність таких пошкоджень будуть виявляти та аналізувати експерти. Також виникнуть проблеми з техоглядом у власників, чиї авто не відповідають діючим екологічним стандартам «Евро-4», а також машини, вік яких перевищує 15 років.

Заборона на проходження технічного огляду також стосуватиметься й автомобілів, у конструкцію яких були внесені значні зміни. Окрім цього, неможливо буде пройти процедуру машинам, які мають зареєстровані закордоном, або отримали прописку в Україні. Це стосується, зокрема, так званих «євроблях», та битих авто, завезених до України з США.

0 Комментариев