З 1 жовтня волинська митниця розпочинає роботу за новими правилами

news

З 1 жовтня 2022 року в Україні набрали чинності положення Конвенції про процедуру спільного транзиту. Відповідно,  з 1 жовтня 2022 року посадові особи митних органів будуть керуватися цим положеннями, а також положеннями інших нормативно-правових актів з питань митної справи у частині, що їй не суперечать.

Про такі нововведення проінформував керівник Волинської митниці Микола Татарчук.

З цього приводу також звертаємо увагу суб’єктів зовнішньо-економічної діяльності на такі нюанси імплементації Конвенції. Відповідно до частини третьої статті 1 Митного кодексу України, якщо міжнародним договором України, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені Митним кодексом України, застосовуються правила міжнародного договору,

– йдеться в повідомленні.

Одночасно з набранням чинності для України вимог Конвенції про процедуру спільного транзиту втрачають силу положення Закону України від 12.09.2019 №78-IX “Про режим спільного транзиту та запровадження національної електронної транзитної системи”. Це означає, що з 1 жовтня 2022 року БУДЕ ПРИПИНЕНО прийом до оформлення декларацій спеціального типу T1UA. Водночас спрощення, отримані суб’єктами ЗЕД відповідно до Закону України від 12.09.2019 №78-IX, будуть діяти і після початку міжнародного застосування NCTS.

0 Комментариев