З 1 вересня 2023 року Українська Греко-Католицька Церква переходить на новий календар: Різдво – 25 грудня, а коли Великдень?

news

УГКЦ в Україні “переходить з 1 вересня за новим стилем (початок Індикту) 2023 року Божого на новий стиль для нерухомих свят із збереженням чинної Пасхалії”

Таке рішення Архирейського Синоду  оголосив Блаженніший Святослав у прямому ефірі “Живого телебачення”.

За словами Блаженнішого Святослава, взявши до уваги прохання віруючих та провівши попередні консультації із духовенством та монашеством, в УГКЦ вирішили провести реформи Літургійного календаря.

Відповідно до цього рішення, за григоріанським календарем відзначатимуться нерухомі свята. тобто, відтепер церква святкуватиме Різдво – 25 грудня, Богоявлення – 6 січня, Благовіщення Пресвятої Богородиці – 25 березня, Покров Пресвятої Богородиці – 1 жовтня, Святого Миколая – 6 грудня тощо. А от Великдень залишається без змін.

Перехід на новий стиль відбудеться саме 1 вересня, адже у цей день розпочинається новий літургійний рік.

Я б підкреслив: це не тільки Різдво. Під час дискусій і приготування до Синоду ми не говорили про Різдво, але про всі свята, які належать до нерухомого циклу свят. Бо це абсолютно проти будь-яких літургійних правил змінювати дату святкування лише одного свята. Не можна змінювати дату Різдва, переносячи на 25 грудня, а всі інші свята залишати за старим стилем,

– пояснив глава УГКЦ Святослав Шевчук.

Парафіяни, які ще не готові до переходу на новий календар, матимуть можливість з дозволу свого єпископа до вересня 2025 року святкувати нерухомі свята за старим стилем (Різдво Христове – 7 січня, Богоявлення – 19 січня, Благовіщення – 7 квітня тощо).

За його Блаженнішого, календарна реформа УГКЦ в Україні матиме два етапи. Тепер зроблений перший крок. Щодо святкування Пасхи, єпископи “вирішили трохи зачекати”.

Він наголошує, що поєднання григоріанського календаря для нерухомих свят і старої Пасхалії, називаючи це Новоюліанським календарем.

Спеціалісти називають терміни не точними, тому не вживаємо цей термін у нашому рішенні, 

– каже Блаженніший Святослав.

ПЦУ розглядає перехід на новий календар, але очікує рішення Архієрейського Собору, який має відбутися у травні.

Про це повідомив митрополит Білоцерківський Євстратій Зоря.

Він зазначив, що до 1 вересня, коли починається новий церковний рік, час ще є.

На мою думку, як одного з членів Архієрейського Собору, є всі аргументи та підстави прийняти позитивне рішення, одночасно забезпечивши можливість громадам, які цього бажають, зберегти попередню календарну традицію,

– написав митрополит у Facebook.

0 Комментариев