З 1 лютого українців чекають зміни у фінансових виплатах від деражви

news

1 лютого 2023 року в Україні вступають зміни в питанні фінансових виплат. Стосуватимуться вони насам перед субсидій та допомоги для ВПО.

Про субсидії: відтепер їх отримувачам буде скасовано можливість безготівкової оплати пільг за житлово-комунальні послуги. Тобто, виплати більше не будуть зараховуватися автоматично.

Таким чином, гроші на субсидії будуть надходити на рахунок одержувача в банку. Якщо такого рахунку немає, гроші будуть апріорі надходити на їхні рахунки в Ощадбанку. Або, за бажанням, в іншому банку.

Отриманими коштами людина буде самостійно сплачувати за користування житлово-комунальними послугами звичайним шляхом.

Важливо! Пенсіонерам збережено можливість отримувати субсидію через відділення Укрпошти. Зробити це можна буде в день виплати пенсії.

Доставка грошей додому, як це було раніше, скасовується для всіх, крім громадян пенсійного віку.

Право на допомогу для внутрішньо переміщених осіб на проживання з 1 лютого 2023 року матимуть українці, які:

  • перемістилися з територій, де ведуться бої, або які тимчасово окуповані;
  • мають непридатне / зруйноване житло через російський напад та подали заявку на відшкодування втрат до 20 травня 2022 року через додатки дія;
  • мають документи від органів місцевого самоврядування з приводу пошкодження / знищення нерухомого майна через бойові дії, теракти, диверсії, російську агресію;
  • були на обліку як переселенці до 24 лютого 2022 року;
  • отримували щомісячну адресну допомогу ВПО для покриття витрат на проживання станом на 24 лютого 2022 року;
  • повторно перемістилися з тимчасово окупованих територій або територій, де ведуться бойові дії, після 24 лютого 2022 року.

Виплати українським біженцям

Найбільше змін для українських біженців у лютому очікується в Польщі. Так, громадянська організація Fundacja Ukraina і гуманітарна місія Mercy Corps почнуть видавати біженцям по 450 євро допомоги на одну людину. Наприклад, претендувати на фінанасову допомогу в розмірі 710 злотих протягом трьох місяців зможуть українці, які досі не отримували кошти від ООН, the Lutheran World Federation і IRC.

Також з 1 лютого в Польщі можна буде подавати заяву на отримання допомоги “500 Плюс” за новий розрахунковий період. Якщо подати заяви до 30 квітня 2023 року, то це гарантує безперервність виплати допомоги, що надається на кожну дитину до 18 років незалежно від доходу сім’ї.

Право на таку соціальну допомогу мають українці, які прибули до Польщі після 23 лютого 2022 року через військові дії та отримали право на проживання в цій країні відповідно до Закону про допомогу громадянам України у зв’язку з війною, розпочатою Російською Федерацією.

0 Комментариев