Юні лучани вибороли золото на Чемпіонаті світу

news

Із 1 по 3 квітня у польському місті Бидгощ тривав сьомий Чемпіонат світу з шотокан карате за версією World Shotokan Federation.

У змаганнях взяли участь більше двох тисяч учасників із 40 країн світу. Честь України захищало три команди, учасниками яких стали, за результатами Всеукраїнських чемпіонатів, і лучани.

Вихованці тренерів Валентина Бродовича (президента Клубу спортивного карате «Волинь», володаря четвертого дану) та Олександра Криська (президента Всеукраїнської федерації JKA, володаря сьомого дану) у віковій категорії 8-9 років вибороли «золото» в командному куміте. Суперниками Володимира Тимошевича, Артема Забіяки, Юрія Невелича та Романа Корнієнка були ровесники з 12 країн. У півфіналі наші каратисти здолали на татамі збірну Палестини, спортсмени якої зайняли І місце в особистих першостях у розділах ката і куміте (версії JKA та WKF). А у фіналі юні лучани залишили без шансів збірну Туреччини.

За словами Валентина Бродовича, боротьба за кубок переможців була надто запеклою, адже і організатори чемпіонату, і судді, які представляли Туреччину, проявляли необ’єктивність щодо українських спортсменів. Відтак успіх для тренера та його вихованців став вдвічі ціннішим.

Валентин Бродович не тільки задоволений результатами, а й відзначає помітне зростання майстерності юних каратистів, яке щоразу гартується на різних змаганнях.

Із Бидгоща до Луцька прибули й інші нагороди. Серед спортсменів старше 15 років у своїх вікових групах та вагових категоріях в особистій першості «срібло» виборов Василь Бляшук, а «бронзу» — Ігор Невелич та Дмитро Пальонка, тренерами яких є Олександр Крисько та Олександр Семенюк.