Єврокомісія змінює правила в’їзду до країн Шенгенської зони

news

Громадянам третіх країн, які мають право в’їзду зони Шенгену на підставі безвізу або короткострокової візи, більше не ставитимуть відмітку про перетин кордону у закордонному паспорті. Єврокомісія затвердила нові правила.

Наприкінці 2023 року Єврокомісія має намір запустити на пунктах перетину кордону з ЄС автоматизовану систему контролю в’їзду.

Таким чином вся інформація стосовно в’їзду та виїзду іноземних громадян вноситиметься до єдиної електронної бази автоматично, а у паспорти більше не будуть ставити штампи.

Автоматична система EES зможе відстежувати термін перебування іноземців на території країн ЄС та виявляти тих громадян третіх країн, які перебувають у Шенгенській зоні понад дозволений термін. У системі також фіксуватимуться порушення, вчинені іноземцями у країнах Шенгену.

EES замінить чинну систему ручного штампування паспортів, яка забирає багато часу, не дає достовірних даних про перетин кордону і не дозволяє систематично виявляти осіб, які перевищили терміни перебування,

– йдеться у заяві Управління з міграції та внутрішніх справ Єврокомісії.

Система фіксуватиме конкретні дані про мандрівників, включаючи ім’я, відбитки пальців, зображення обличчя, тип проїзного документа, дату та місце в’їзду, дату та місце виїзду, а також період їх перебування у Шенгенській зоні.

Це має вдосконалити та прискорити чинні правила перевірки документів при перетині кордону.

Мандрівники, яким дозволений в’їзд до Шенгенської зони без візи, повинні будуть отримати дозвіл на в’їзд онлайн через Європейську систему інформації та авторизації для подорожей (ETIAS).

ETIAS буде коштувати 7 євро на особу. Спочатку дозвіл діятиме протягом трьох років. Подання заявки на отримання ETIAS стосується близько 1,4 мільярда осіб – стільки людей зараз можуть в’їжджати до Шенгенської зони без візи.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев