Євробачення 2023: як пройшов перший півфінал та коли виступатимуть TVORCHI

news

У вівторок, 9 травня, у Ліверпулі стартував пісенний конкурс Євробачення. Це вже 67 захід, організований Європейською мовною спільнотою.

І хоч у 2022 році перемогу на конкурсі здобула Україна, та у зв’язку із воєнним станом та обстрілами росією було вирішено перенести місце проведення до Великої Британії, а саме Ліверпуля.

9 травня відбувся перший півфінал, де виступили перші п’ятнадцять учасників.

Відкрила цей день Юлія Саніна піснею “Маяк” і по-справжньому запалила сцену в Ліверпулі. Навіть костюм у неї був вогняний.

Крім того, виступила на сцені  ппедставниця України на Євробаченні-2010 Alyosha. Разом з ліверпульською співачкоб Rebecca Ferguson виконали пісню “Ordinary World” культового британського гурту Duran Duran. Під час виступу артистки у залі пролунала сирена.

У фінал Євробачення потрапили: Хорватія, Молдова, Швейцарія, Фінляндія, Чехія, Ізраїль, Португалія, Швеція, Сербія та Норвегія.

У четвер, 11 травня, відбудеться другий півфінал, де виступатимуть конкурсанти.

Конкурсанти від України, гурт TVORCHI з піснею «Heart of Steel» ми зможемо побачити у суботу, 13 травня, оскільки вони є мають статус автофіналіста як представники країни-переможниці минулого року

Де дивитися Євробачення 2023?

Трансляція пісенного конкурсу відбуватиметься на наступних майданчиках:

  • Офіційний Facebook-профіль Євробачення;
  • сайт Суспільне Культура;
  • сайт Суспільне Євробачення;
  • YouTube-канал Євробачення Україна;
  • YouTube-канал пісенного конкурсу Євробачення.

Також подивитися прямий ефір можна буде в додатку “Дія”. Для цього потрібно буде зайти в “Послуги”, потім обрати “Дія.TV” і “Канал UA: Культура”.

Як голосувати?

Українці голосуватимуть у другому півфіналі й у фіналі. Під час першого півфіналу українці не голосували.

У другому півфіналі у прямому ефірі з’явиться інформація, коли можна буде надсилати sms-повідомлення на номер 7576 із номером учасника, за якого ви хочете голосувати.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев