ЄС передає Україні 1000 генераторів для підтримки енергосистеми

news

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн оголосила про новий пакет допомоги від ЄС у відповідь на російські атаки на енергетичну інфраструктуру України. Про це вона заявила на Конференції з відновлення України в Берліні у вівторок, повідомляє “Європейська правда”.

Фон дер Ляєн зазначила, що “разом ми мобілізуємо фінансову силу, щоб допомогти Україні вистояти та відновитися”.

“Це, звісно, включає також постійну матеріальну підтримку з огляду на систематичні атаки Росії на українську енергосистему. Наразі ми зібрали близько 500 мільйонів євро на термінові ремонтні роботи,” – сказала глава Єврокомісії. “Крім того, ми надаємо ще 1000 генераторів для термінового виробництва електроенергії. І тисячі сонячних панелей ось-ось прибудуть в Україну,” – додала вона.

Мета ЄС, за словами очільниці Єврокомісії, – допомогти децентралізувати енергосистему України і таким чином підвищити її стійкість.

У Берліні фон дер Ляєн також підтвердила, що Україна виконала усі необхідні кроки для початку переговорів про вступ до ЄС до кінця цього місяця.

Крім того, вона повідомила, що Європейський Союз у червні виділить Україні 1,9 млрд євро підтримки за програмою Ukraine Facility.

Автор статті: Сергій Ленкін

0 Комментариев