Якщо боржник по аліментах загинув на війні, а його майно успадкувала теперішня дружина, чи можливо стягнути борг по аліментах?

news

Аліменти, це виплати на утримання дитини які виплачуються одним з батьків, для того з батьків хто проживає з дитиною. 

Чи можливо повернути борг по аліментах, якщо боржник загинув, а його майно успадковане іншою людиною. Дізнаємося з нашої традиційної рубрики “Юридична консультація”.

Запитання клієнта:

Доброго дня. Мого колишнього чоловіка, з яким я розлучена більше семи років, батька мого сина вбили на війні. За ним залишилася заборгованість по сплаті аліментів 70 тисяч гривень. З майна у нього була квартира і машина, які зараз я так розумію успадкувала його теперішня дружина. Дітей у нього більше немає. Чи можна якось стягнути борг по аліментах, чи вже нічого зробити не можна?

Відповідь юриста:

Якщо друга дружина покійного вступила у спадщину, вона зобов’язана заплатити вам борг по аліментах. 

Згідно зі ст. 1282 ЦК спадкоємці зобов’язані задовольнити вимоги кредитора повністю, але в межах вартості майна, одержаного у спадщину. Тобто якщо вартість квартири і авто більше ніж 70 тис. грн. (а я думаю вона більша), з людини яка вступила у спадщину повинні стягнути гроші на вашу користь.

Цю ж позицію підтвердив Верховний суд в справі № 199/5826/16-ц від 12.08.2020.

Так що стягнути борг цілком реально, але справою потрібно займатися а не пускати її на самоплив.

Крім того, ваш син є спадкоємцем по покійному, і може претендувати на належну йому частку майна та виплат від держави, у зв´язку із смертю батька, котрий проходив службу у лавах ЗСУ.

Матеріал підготовлено за інформацією:

Назаревича Любомира Мечиславовича, ФОП «Діяльність у сфері права».

Правова допомога та консультації в цивільних справах 

м.Луцьк

Тел/вайбер  097 38 58 658

Фото ілюстративне з інтернету 

0 Комментариев