Якою буде нова Луцька міськрада: думки обранців

news

Джерело: Якою буде нова Луцька міськрада: думки обранців

Хоча перша сесія Луцької міської ради, де депутати та міський голова лише отримали посвідчення відбулася 24 листопада, вже після оголошення офіційних результатів виборів розпочалися перемовини між представниками політсил щодо розподілу постійних комісій, виконкому та посад заступників мера.

Журналісти ВАР запитали у новообраних депутатів, що вони очікують у новій міській раді та як збираються працювати. Треба визнати, що публічно всі дотримуються популярного лозунгу «не політиканство, а робота для лучан». Однак насправді нову Луцькраду можуть чекати гострі політичні суперечки та протистояння, на які депутати поки лише натякають.

Депутат-свободівець Віктор Ящук чекає, що нова рада працюватиме краще за попередню завдяки оновленню депутатського корпусу. «Рада помінялася на ¾. Дуже багато молодих людей, Приємно, що дуже багато жінок. Це, я думаю, внесе свої специфічні риси. Бо минулого разу рада була здебільшого «чоловіча» та складалася більше із старших людей. Зараз буде більше молодших людей і людей з іншим мисленням».

Ящук каже, головне у раді – уникнути заполітикзованості: «Головне, щоб ця рада була не заполітизована. Будемо об’єднуватися навколо важливих питань, за які будем голосувати».

Керівник луцької «Солідарнрсті» Євгеній Ткачук також каже, що потрібно займатися господаркою, а не політикою: «Надіємося, що громада Луцька обрала справді достойних людей, яку будуть працювати для громади, для міста Луцька. Все ж таки у Луцьку має бути менше вирішення якихось політичних проблем. Це місто має розвиватися. Йдеться про міські підприємства, про наше господарство, яке має працювати. Потрібно вирішувати проблеми лучан – це і гаряча вода і холодна вода, і опалення, й інфраструктура. Треба менше займатися політиканством, а більше займатися господарством».

А ще Ткачук стверджує, що у нього немає принципово протистояння із «Укропом»: «В мене не було ніяких протистоянь із «Укропом». Ви ж бачили, що я випередив кандидата від «Укропу на своєму окрузі на 250 голосів. Це впевнена перемога. Це показало, що люди знову довірили мені представляти їх інтереси в раді. І я це буду робити».

Громадська активістка та депутат від «Самопомочі» Алла Надточій сподівається, що у новій раді депутати не будуть «як маленькі діти»: «Я думаю, що буде конструктивна робота. Дуже багато людей прийшли «з народу», із громади, з організацій, які завжди були активними та працювали в Луцьку. Я не думаю, що ми тут будемо блокувати один одного».

За її словами, «Самопоміч» хоче конструктиву: «Ми хочемо працювати так, щоб не було як в минулій каденції, коли голосували чи не голосували з політичних мотивів. Це було «як в дитячому садочку». Мені такий підхід не подобається. Бо ми всі – дорослі люди. Ми будемо підтримувати конструктивні речі, все, що направлене на розвиток міста, громади і лучан».

12282959_10205305121772647_1041018364_n

 

Лідер обласної «Батьківщини» Григорій Пустовіт каже, що без політичних пристрастей та емоційне обійдеться: «Перш за все я очікую від цієї ради плідної роботи, бо є багато політичних сил, можливо, буде багато боротьби. А там, де боротьба, там завжди найоптимальніше рішення. Ми будемо працювати з усіма, хто хоче принести найбільшу користь нашому місту… політичні емоції будуть завжди і щоразу нові».

Натомість один із головних спікерів луцького «Укропу» Ігор Поліщук чекає він ради більше конструктиву та об’єднання демократичних сил.

«Є очікування, що депутатський корпус буде більш відповідально ставитися до своїх обов’язків, ніж депутати попереднього скликання, очікування, що зможуть об’єднатися демократичні сили. Думаю, що фракції у Луцькій міській раді будуть працювати на благо міста, а не на благо політичних чи власних інтересів. Є очікування, що і новообрані депутати і депутати, які були в минулому скликанні, будуть більш ініціативними, що буде нова якість роботи, щоб покращити життя міста і життя лучан. А як вийде, покажуть перші кілька сесій», – каже Ігор Поліщук.

Також він сподівається, що у новій Луцькраді не буде голосувань із політичних мотивів. «Я сподіваюся, що їх не буде. Хоча не буду загадувати наперед, але сподіваюся, що не буде».

Поліщук став єдиним депутатом, який конкретно заявив, із ким вони будуть працювати, а ким – ні: «Готові працювати з усіма демократичними силами, які для себе ставлять за мету розвиток міста, роботу на благо людей. Звичайно, крім «Солідарності».

Лідер «Народного Контролю» на Волині Павло Данильчук каже, що вже відулися попередні перемовини із міським головою, а сьогодні буде зустріч лідерів партій для погодження кандидатур голів фракцій: «Побачимо (як працюватиме рада, – ред.).Треба пройти основні сесії, обрання секретаря, заступників, постійні комісії, а потім приступати до роботи… я зустрічався із Романюком. Попередні перемовини були. Сьогодні буде спільна зустріч всіх керівників політичних партій, які пройшли. Буде узгодження по комісіях в першу чергу».

А ще Данильчук визнає, що у новому скликанні може бути певна конфронтація: «Цілком може бути. Я думаю, що певна конфронтація ще буде. Але це нормально. Буде багато різних думок, кілька «полюсів». Це навіть краще для міської ради».

Депутати із Радикальної партії Аркадій Соломатін та Костянтин Петрочук відмовилися давати коментарі. Перший послався на зайнятість, а другий стверджує, що іще не звик до публічності та коментарі для преси, хоча розуміє – це частина роботи депутата.

Ну а міський голова Микола Романюк традиційно заявляє, що у новій раді уде примирення, а політичні пристрасті стихнуть: «Я впевнений, що баталії, які були… незабаром стихнуть, що депутати будуть працювати спільно із міським головою та виконавчим комітетом».

P.S. Перша сесія міської ради фактично була таким собі шоу, де депутати пофотографувалися та формально закріпили повноваження. Натомість реальні політичні баталії ми побачимо пізніше. Вже сьогодні зрозуміло, що найбільше фракція «Укропу» претендує на інування в раді. Для цього вони домовляються із нейтральними партіями та ідуть на певний конфлікт із умовно «ворожою» «Солідарністю».

Натомість Микола Романюк намагається демонструвати дива толерантності, аби повторити успіх 2010 року – створити власну ситуативну більшість із депутатів різних фракцій.

12278028_10205305121812648_1003804221_n

Розмовляв Антон БУГАЙЧУК

Фото Павла БЕРЕЗЮКА

 

0 Комментариев