Які зміни чекають, якщо «особливий статус» зазнає провалу?

news

Якщо Верховна Рада провалить голосування за зміни до Конституції щодо особливого самоврядування на Донбас – це не матиме катастрофічних наслідків. Про це у коментарі Gazeta.ua сказав політолог Віктор Таран.

«Якщо ми говоримо про імплементацію Мінських угод, то їх прийняття чи неприйняття кардинально ситуації не змінить. Бо навіть попередні домовленості, які були у рамках Мінську-1 чи Мінську-2, не виконуються. Росія далі веде бойові дії, озброює терористів, не надала контролю за кордоном для українських військових», – пояснив він.

За словами експерта, у разі неприйняття змін «Путін буде закидати, що Україна не здатна реалізувати Мінськ-2».

«Хотів би нагадати. Зміни до Конституції – це 11 пункт. А перед ним ще є 10, які мала виконати Росія. Тому Україна може спокійно говорити: “Ми ще зможемо робити такі зміни, коли прийде час. А зараз перед цим виконуємо перші десять. Зупинимо бойові дії, відведемо важке озброєння, допустимо українську армію на ці території, повернемо контроль над кордоном і так далі». Тому нічого страшного не буде», – сказав Таран.

Водночас політолог вважає: західні партнери такий сценарій зустрінуть «не дуже позитивно». «Бо чекають на якесь вирішення цих проблем. Але вони не будуть мати якихось катастрофічних наслідків. Бо Україна завжди може пояснити – зміни до Конституції ми можемо переглянути ще раз», – додав він.

Експерт прогнозує, що в Раді не назбирається голосів за необхідне рішення.

«Єдиний негатив – що не завершать реформу децентралізації. Ми повинні розуміти, що сьогодні йде політична боротьба не за реформи в країні, а за владу. Тому 300 голосів ми не побачимо. Сьогодні їх достатньої кількості немає», – резюмував він.

Нагадаємо, депутати продовжили третю сесію Верховної Ради до лютого 2016 року, на якій мають розглянути зміни до Конституції. 31 серпня парламент у першому читанні підтримав децентралізацію. Для затвердження у другому читанні потрібно 300 голосів.

 

Автор статті: Мар'яна Метельська

0 Комментариев