Які рослини потрібно обрізати восени?

news

Обрізка рослин – основна процедура догляду, яка проводиться в саду. Більшість дерев і кущів обрізають у період зимового спокою (в період безлистя) або рано навесні. Однак деякі види варто обрізати восени. Більшість багаторічних рослин також обрізають восени. Перевірте , які рослини ми обрізаємо восени і як провести осінню обрізку, щоб рослини добре перезимували!

Обрізка декоративних кущів восени

Осінню обрізку рослин проводимо в теплий, похмурий, але не дощовий день. Не варто робити це занадто пізно – найкращий час для осінньої обрізки – вересень . Завдяки цьому зрізані восени гілочки до настання морозів встигнуть здерев’яніти і загоїти рани від обрізки. Занадто пізнє зрізання рослин може призвести до їх пошкодження низькими температурами.

Ми уникаємо зрізання чутливих і повільно зростаючих рослин восени , таких як садові азалії , рододендрони або дафни . Також не обрізаємо форзицію, калину та кущі, бо ці рослини обрізають раніше, одразу після того, як вони відцвітуть.

Обрізка гортензії восени

Деякі власники букетних гортензій ( Hydrangea paniculata ) в теплих регіонах Польщі вирішують восени зрізати відцвілі суцвіття чагарнику . Однак зрізання однозначно краще відкласти до весни. Сухоцвіти красиво виглядають взимку в поєднанні з декоративними травами. Красиво виглядають і покриті снігом або інеєм.

Подібна ситуація і з осінньою обрізкою гортензії садової ( Hydrangea macrophylla ). Хоча восени можна видаляти відцвілі суцвіття, потрібно пам’ятати про ризик обривання квіткових бруньок. Ну а квіткові бруньки садової гортензії формуються переважно у верхній частині пагонів і зрізати їх разом з видаленими суцвіттями дуже легко.

Тому суцвіття садової гортензії також варто залишити на зиму і утриматися від їх зрізання до весни. Якщо ми вирішили зрізати суцвіття восени, не забувайте видаляти суцвіття разом із дуже короткою частиною стебла, щоб не обірвати квіткові бруньки, з яких рослина розпуститься наступної весни.

Обрізка троянд восени

Але паркові та плетисті троянди бажано обрізати восени . Якщо їх обрізати після цвітіння, наступного сезону вони знову красиво зацвітуть. Восени обрізаємо всі відмерлі, хворі, пошкоджені пагони, розташовані близько до поверхні землі. Щороку ми намагаємося видаляти одну третину найстаріших квітучих пагонів, щоб звільнити місце для нових пагонів.

Обрізка лаванди восени

Восени варто обрізати лаванду вузьколисту . Осінню обрізку лаванди потрібно проводити до середини вересня, щоб новоутворені прирости не пошкодили морози. Така обрізка підготує лаванду до зимівлі . Якщо ми забули обрізати лаванду восени, це можна зробити і навесні, але тоді є ризик пошкодити квіткові бруньки, що формуються.

Обрізка щойно висаджених живоплотів восени

Восени листяні кущі живоплоту висаджують з т. зв голого кореня, таких як: бирючина звичайна , смородина альпійська і веретено європейське. Перед посадкою коріння цих рослин рекомендується обрізати на довжину 15-20 см . Після посадки також слід провести обрізку, щоб зменшити крону рослини. Така обробка зменшує потребу кущів у воді до тих пір, поки не відновиться коренева грудка, що полегшує їх укорінення та сприяє розгалуженню.

Однак є деякі сумніви щодо того, коли стригти живоплоти після посадки. Багато посібників рекомендують стригти живопліт восени , відразу після посадки. В інших рекомендується відкласти укорочення пагонів до весни. Як вийти з такої дилеми?

Згадаймо, що живоплоти з т.зв голий корінь можна садити з кінця вересня до листопада. Якщо ми садимо їх у вересні або на початку жовтня, обріжте їх відразу після посадки . Рослини ще встигнуть підготуватися до зими. Якщо посадити живопліт тільки в кінці жовтня або в листопаді, можна дочекатися ранньої весни, щоб її обрізати.

Осіння обрізка плодових дерев і кущів

У вересні обрізаємо малину . У сортів, які плодоносили в червні-липні, видаляємо лише дворічні та слабкі цьогорічні пагони. А у тих, що плодоносять в кінці літа і восени, обрізаємо всі пагони.

Восени можна зрізати смородину і агрус. Ці кущі дуже рано переходять у зимовий стан спокою і осіння обрізка вже не стимулює їх ріст і не впливає на морозостійкість. Тому смородину і агрус можна обрізати восени і взимку , коли дозволяє погода. Однак, якщо ми вирішимо цього не робити, не забувайте робити весняну обрізку не пізніше березня.

Восени лозу також обрізають , але перед весняною обрізкою роблять лише попередню обрізку. Це передбачає вкорочення надто довгих лоз, щоб полегшити захист лози взимку . Але оскільки така осіння обрізка послаблює морозостійкість сусідніх бруньок, стебла обрізають з деяким запасом, щоб навесні їх ще більше вкоротити, вирізавши підмерзлі фрагменти. Основна обрізка винограду , яка полягає в залишенні на кожній лозі кількох нирок, проводиться тільки навесні.

У випадку з плодовими деревами обрізку зазвичай проводять в кінці зими і на початку весни. Після збору врожаю обрізають ранні сорти яблунь і груш, а також вишні. Однак важливо завершити зрізання до кінця серпня або початку вересня.

Пізнє літо і початок осені – основні терміни зрізання сливи , яка дозріває рано і середньоранньо, тобто з липня по серпень. Це такі сорти, як Персикова слива, Качанська Найболія, Герман, Каліпсо, Катінка, Опал, Ренклода Улена, Рут Герштеттер. Ці сливи ми обрізаємо після збору врожаю, як і вишні. Решта сортів сливи, з яких плоди збирають у вересні-жовтні, слід обрізати тільки навесні, тому що, якщо їх обрізати пізньої осені, вони можуть вимерзнути взимку.

Осіння зрізання багаторічних рослин

Восени також обрізаємо багаторічники , видаляючи відцвілі суцвіття. Бажано видалити висихаючі частини багаторічних рослин, очистивши їх від листя та інших забруднень.

Осінню обрізку багаторічних рослин проводять в першу чергу на видах, квіткові пагони яких після відцвітання виглядають неестетично, а засохлі і не зрізані частини можуть стати розсадником хвороб або шкідників. Тому обрізаємо схили , живокіст , деревій звичайний , лілейники , вуханицю та функію . Квітучі влітку багаторічники, такі як шишка пурпурова, слід сильно обрізати після цвітіння, щоб змусити їх знову зацвісти восени.

Однак не всі багаторічні рослини потрібно обрізати перед зимою . Залишати варто ті рослини, пагони яких після висихання міцні, не гниють і не обламуються. Красиво виглядають засушені суцвіття святого Миколая, ефектний очиток або світлі суцвіття вербени патагонської, що ширяють над рослинами. Декоративні трави , такі як міскантус китайський або шипшина японська, красиво хвилюються на осінньому вітрі, а взимку їх засушені суцвіття красиво виглядають, вкриті інеєм. Щоб обрізати ці багаторічники, варто дочекатися весни.

Як стати впевненим в обрізанні рослин?

Якщо ви не знаєте, як стригти або просто боїтеся це робити, тобі допоможе фантастична книга «Школа різання». Завдяки йому ви набудете впевненості в обрізанні рослин і навчитеся обрізати рослини так, щоб вони росли відповідно до ваших очікувань. Після прочитання цієї книги ваш підхід до зрізання рослин, ймовірно, повністю зміниться!

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев