Які продукти не можна заморожувати

news

Кожна господиня звикла робити заморозки на зиму, щоб вони не зіпсувалися і в будь-який момент можна було поласувати смачненьким і вітамінними продуктами. Тим більше, якщо ти – щаслива володарка місткої морозильної камери.

Але, виявляється, далеко не всі продукти можна зберігати у такий спосіб. Що можна заморозити на зиму, чому не можна повторно заморожувати грудне молоко і що робити з консервами, які необхідно зберегти, читай на tochka.net.

Які фрукти не можна заморожувати?

Продукти, які не можна заморожувати

Продукти, які не можна заморожувати © Depositphotos
  • Яйця

Яєчна шкаралупа чудово зберігає вміст від зовнішнього впливу, але не від перепаду температур. В результаті заморожування шкаралупа може тріснути і дати вхід всередину шкідливим бактеріям. Також яйце втрачає свою структуру і смак.

  • Молочні продукти

З молочки небажано заморожувати йогурти, кефір, сметану, різні м’які сири, наприклад, вершковий сир. Його ніжна пухка консистенція після розморожування знищиться. До речі, не можна повторно заморожувати грудне молоко. По-перше, воно втрачає свої цінні якості, а по-друге, при розморожуванні підвищується ризик розмноження в ньому шкідливих бактерій. Сама розумієш, якщо справа стосується немовляти, то краще не ризикувати його здоров’ям.

  • Майонез та інші соуси

Соуси на основі крохмалю, борошна та яєць після розморожування, як правило, розшаровуються на складові частини, змінюють свою структуру і будуть непридатними до вживання в їжу, та й просто несмачними.

  • Овочі з високим вмістом вологи

Велика кількість води, що міститься в деяких овочах, призводить до того, що після розморожування вона витікає з таких продуктів, позбавляючи їх колишньої консистенції, вітамінів, смаку і приємного зовнішнього вигляду. Наприклад, огірки, помідори, латук, салат, редиска, редька, картопля, капуста, а також цибуля і часник. Такі овочі стають в’ялими, кашоподібними і зовсім неапетитними, а деякі темніють, втрачають свій рідний смак і запах. Крім того, не слід знову закидати в морозилку відталі овочі, тому що в них досить швидко розвиваються шкідливі для організму бактерії. Ось чому не можна повторно заморожувати овочі.

  • Соковиті ягоди

Водянисті, переспілі, підбиті, м’які – ось які ягоди можна заморожувати. З цих міркувань не рекомендується морозити полуницю, малину, кавуни, оскільки високий відсоток вологи, що міститься в них, при розморожуванні робить їх зовсім непривабливими, безформними, кашоподібними, без смаку і навіть без запаху. І твій апетит розтане разом з розмороженими ягодами прямо на очах. Але якщо хочеться поласувати вітамінною ягідкою, краще заморозити її у вигляді пюре з цукром.

  • Консерви

Консервація за правилами зберігання не передбачає температуру заморозки. Замерзаючи, рідина в бляшанці розширюється і може розірвати банку. Такий продукт слід тримати в прохолодній коморі. Якщо ж у тебе раптом виникла необхідність заморозити консерви, переклади вміст банки в герметичний посуд і відправляй у морозилку.


Як правильно розморожувати продукти

Також не забувай, що розморожувати продукти слід правильно і послідовно. Спочатку дістань їх із морозильної камери і переклади в холодильник на кілька годин, щоб вони відтанули. А вже потім з холодильника розморожування можна продовжити при кімнатній температурі.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев