Як зменшити суму аліментів для безробітного?

news

Аліменти, це виплати одного з батьків на утримання дитини. 

Як зменшити суму аліментів, якщо чоловік наразі безробітний? Спробуємо розібратися в нашій традиційній рубриці “Юридична консультація”.

Запитання клієнта:

У мого чоловіка є дитина від першого шлюбу. Він ніде не працює, і у виконавчій сказали, що він повинен платити аліменти майже дві з половиною тисячі гривень!!! Як таке може бути? Чого така сума, він же безробітний!

Відповідь юриста:

Якщо аліменти були стягнуті у відсотках від доходу, і станом на сьогодні чоловік не працює, то виконавець вираховує суму аліментів до сплати виходячи з середнього заробітку по регіону. По Волині за січень середня зарплата 8 594 грн. Якщо взяти від цієї суми 25%, то вийде 2148,5 грн. У попередні періоди середня зарплата була дещо більшою, тому і виходило, як ви кажете майже дві з половиною тисячі гривень.

Щоб зменшити суму аліментів, які сплачує ваш чоловік, слід звертатися до суду із позовом про зменшення розміру аліментів та зміну виду стягнення аліментів, і тоді цілком можливо зменшити ці виплати до 50% прожиткового мінімуму на дитину, тобто 1109 грн.(якщо дитині більше 6 років), або 889,5 грн. (якщо дитині менше 6 років).

Матеріал підготовлено за інформацією:

Назаревича Любомира Мечиславовича, ФОП «Діяльність у сфері права».

Правова допомога та консультації в цивільних справах 

м.Луцьк

Тел/вайбер  097 38 58 658

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев