Як волинянам отримати субсидію, якщо є борги за комуналку?

news

Перед початком опалювального сезону для багатьох родин стає актуальним питання субсидії, адже повністю оплатити комунальні послуги спроможні не всі українці.

Мінсоцполітики надало роз’яснення, як отримати субсидію, якщо в абонентів вже є заборгованість, яку вони не в змозі погасити до початку опалювального сезону. 

Чи субсидія нараховується, якщо є борг за житлово-комунальні послуги?

 У разі звернення з повним пакетом документів (заява+декларація) набір комунальних послуг, на які домогосподарство хоче отримувати житлову субсидію, зазначається в заяві. 

Саме зазначені в заяві послуги будуть аналізуватися на предмет регулярності оплати. 

У разі звернення за субсидією за спрощеною формою заяви, органи Пенсійного фонду України на підставі інформації, наданої надавачами житлово-комунальних послуг, за умовчанням аналізують повний перелік наявних в житловому приміщенні послуг.

Житлова субсидія НЕ призначається, якщо Пенсійним фондом отримано від надавачів житлово-комунальних послуг інформацію про наявність в особи простроченої на понад 3 місяці заборгованості зі сплати за ЖКП, яка перевищує 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680 грн). 

Читайте також: Скандал із побиттям учня на Рівненщині: батько претензій до вчителя не має

Водночас, навіть за таких обставин, житлова субсидія може бути призначена, зокрема, у разі укладення договору реструктуризації заборгованості між надавачем та споживачем комунальної послуги. Копія такого договору долучається до заяви на субсидію.

Крім того, у разі відмови в призначенні житлової субсидії у зв’язку із заборгованістю з оплати житлово-комунальних послуг, людина може звернутися із новою заявою про призначення субсидії, де буде зазначено перелік тих послуг, за якими заборгованість з оплати відсутня.

Читайте також: У Луцьку нетверезий молодик влаштував нічні перегонки з поліцією 

За інформацією: Міністерства соціальної політики України 

0 Комментариев