Як волиняни “підзаробляють” у лісах. ВІДЕО

Цього року погодні умови внесли корективи у плани любителів “тихого полювання”. Через тривалу спеку опеньки і лисички у волинських лісах так і не виросли, але щедро вродили маслюки і білі.
Про це йдеться у сюжеті ВОДТРК.
Волинянка Олена Сахнік із синами десять років поспіль щоосені ходять по гриби. Збирають їх у лісах Маневицького району не лише на потреби своєї родини, але й на продаж.
“Важко збирати, тому що в цьому році їх немає, але збираємо, мусимо. Пенсія мала, зарплати малі, то й мусимо в лісі сидіти, отак і виживаємо. По десять тисяч, по двадцять позаробляли. Хто як заробляє”, – каже жінка.
На “тихе полювання” сім’я виходять щоранку удосвіта, о 5-6 годині ранку. Щоразу приносять більше десятка кілограмів грибів. Жінка зауважує, що збирають вони лише “правдиві” гриби – лисички, маслята, красноголовці. Збирають ретельно, адже товар ціною у 80-100 грн за кілограм повинен бути найвищої якості.
Перевірити гриби на “радіацію”, або ж визначити, чи вони їстівні, можна у лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи, наприклад, на Центральному ринку у Луцьку. Лікар ветсанексперт Людмила Кравченко зазначила, що така процедура є безкоштовною. Продавцям вони також надають експертний висновок. До слова, останнім часом під час експертизи “радіаційних” грибів у лабораторії не виявляли.
Автор статті: Олег Горох