Як виглядає оновлений зоопарк у Луцьку?

news

Сьогодні, 18 жовтня, у Луцьку відкрив двері оновлений зоопарк, який реконструювали за кошти Європейського Союзу в рамках проекту «Модернізація зоопарків в Замості та Луцьку». Повідомляє ZiK.

Офіційне відкриття модернізованого зоопарку відбулося за участі міського голови Луцька Миколи Романюка. Завітали також гості з Польщі та керівники зоопарків з інших українських міст.

«Коли я перший раз прийшов сюди, запитав: «Як наш зоокуточок?» Директор тоді на мене образилася. Тоді це ще був зоокуточок, а з сьогоднішнього дня він переростає у зоопарк», – наголосив Микола Романюк.

Він також зазначив, що на території зоопарку створять навчальний центр, де проводитимуть уроки зоології та відкриють  гуртки. За його словами, є й інші задуми, які для лучан стануть сюрпризом.

«Ми єдиний зоопарк в Україні, який розвивається за європейські кошти. Хочу, щоб ми усі його любили, тому що ця любов призвела до того, що ми його відновили. Реконструкція зоопарку відбувалася, коли всі тварини були на місці і дуже важливо було зберегти всю ту колекцію тварин, що ми  і зробили», – зазначила директор луцького зоопарку Людмила Денисенко.

У зоопарку вперше за 37 років провели повну реконструкцію вольєрів. Завдяки програмі транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна збудували два нові містечка для ведмедів, левів та тигрів. Загалом на ремонт звіринця витратили 1,5 мільйони євро. Свій внесок зробило і місто. З бюджету Луцька на модернізацію зоопарку виділили 168 тисяч євро.  А завдяки коштам, які вдалось зекономити під час виконання робот, реалізацію проекту продовжили до 16 грудня.

Для перших відвідувачів зоопарку сьогодні проводили конкурси та вікторини. Лучани  йшли сюди з дітьми.

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев