Як відшкодувати витрати на лікування, якщо шкода була завдана внаслідок діяльності або бездіяльності держслужбовців

news

Послизнувся, впав, зламав ребро, ногу чи руку: традиційна зимова історія 

Нормальне бажання, це злість на непосипані дороги та тротуари, та службовців, які за це несуть відповідальність та отримують зарплати. Ну і звісно, відшкодування витрат на лікування, а ще краще в комплексі з моральною шкодою.

Читайте також: Не дозволяють доходи: чи можливо відтермінувати виплату кредиту до завершення війни? 

В Україні кожен має право на відшкодування за рахунок держави чи органів місцевого самоврядування матеріальної та моральної шкоди, завданої бездіяльністю органів державної влади, органів місцевого самоврядування.

Також ви маєте право на відшкодування матеріальних та моральних збитків з особи винної у завданні вам ушкодження здоров’я.

Якщо Ваше «падіння» відбулося на території вашого ЖЕКу чи ОСББ, можна пред’явити позов про відшкодування шкоди, заподіяної здоров’ю.

Земля біля будівель має своїх власників. Ними може бути комунальне підприємство або власник офісу. Інформацію про власника можна дізнатися за запитом. Аби добитися компенсації, необхідно зібрати докази того, що нещасний випадок стався через неприбраний сніг, не посипаний лід тощо.

Також у випадку отриманні травми на вулицях міста, ви можете звернутися до суду за місцем знаходження відповідача – міської ради. При подачі такого позову Ви не повинні думати, хто саме винен, що саме в цьому місці тротуар, асфальт не були належним чином розчищені, адже відповідно до ст. 1173 ЦК України, шкода, завдана фізичній особі бездіяльністю органу державної влади при здійсненні ним своїх повноважень відшкодовується державою незалежно від вини цього органу. Таким чином, Ви подаєте позов до суду за місцем знаходження міської ради, яка повинна буде компенсувати шкоду, заподіяну Вашому здоров’ю, з місцевого бюджету, а вже потім в порядку регресу (зворотної вимоги) може відшкодувати свої витрати за рахунок винної організації та її посадових осіб.

ВАЖЛИВО! Збирайте і зберігайте всі медичні довідки, заключення, висновки про травму, рецепти, чеки, квитанції і т.п. про понесені витрати, візьміть контакти свідків пригоди, зробіть кілька фото місця пригоди, пишіть заяву муніципалам про порушення у сфері благоустрою і вимагайте письмової відповіді,

Крім того, якщо є бажання, щоб винні у пригоді запам’ятали вас надовго, можна подати заяву про притягнення їх до відповідальності за ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення України (порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів). Штрафи там невеликі на громадян від 340 до 1 360 грн., на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від 850 до 1700 грн., проте на‌рід каже: дрібничка – а приємно!

Читайте також: Мінімальні, рекомендовані та максимальні: затверджений розмір аліментів на 2024 рік

Матеріал підготовлено за інформацією:

Назаревича Любомира Мечиславовича, ФОП «Діяльність у сфері права».

Правова допомога та консультації в цивільних справах 

м.Луцьк

Тел/вайбер  097 38 58 658

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев