Як у Луцьку відзначатимуть 145-річчя від дня народження Лесі Українки

news

Луцькі депутати на сесії міської ради 30 вересня прийняли рішення, яке передбачає розробку програми відзначення 145-річчя від дня народження Лесі Українки.

Про це повідомляють у прес-службі Луцької міської ради.

25 лютого 2016 року виповниться 145 років від дня народження Лесі Українки – однієї із центральних постатей в історії національної культури. З іменем цієї видатної людини безпосередньо пов’язаний не лише розвиток модерного вітчизняного мистецтва, але й утвердження нової парадигми художнього, філософського, політичного, державницького мислення і загалом національного світовідчуття та світорозуміння. Леся Українка є тією особистістю, життя й діяльність якої багато у чому визначали й визначають культурне і суспільно-політичне становлення нашої країни. Луцьк, як місто найтісніше пов’язане з родиною Косачів, має моральне право і обов’язок ініціювати і провести ряд регіональних і загальнодержавного рівня заходів присвячених означеній події.

Серед таких заходів пріоритетними постають: міжнародна наукова конференція (на базі Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки); ювілейне видання збірника наукових праць та матеріалів за результатами роботи міжнародної конференції; ювілейне видання творів Лесі Українки, серія подарункових двомовних видань «гімну волинської землі» драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня»; організація студентських та учнівських наукових круглих столів, конкурсів, вікторин та літературно-музичних композицій; проведення театрального фестивалю тощо.

Рішення також передбачає фінансування заходів з нагоди 145-річчя від дня народження Лесі Українки.

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев