Як у Луцьку відзначали День гідності і свободи

news

У День гідності і свободи, 21 листопада, на Театральному майдані міста Луцьк згадали початки Євромайдану, – повідомляє Волинський інформаційний портал.

 

Спершу отці Свято-Троїцького кафедрального собору на Театральному майдані провели панахиду за загиблими героями та виклали лампадки у формі герба України біля стіни пам’яті Героїв Небесної сотні.

Окрім того, у центрі міста транслювали документальний фільм про луцький Євромайдан. Пригощали людей бутербродами та гарячим чаєм, як і було, за словами Марії Доманської, на початку Євромайдану. Саме вона, одна із перших учасниць луцького Євромайдану, модерувала дійство.

Тоді розпочалося народне віче, яке перейшло у формат дискусії. Запрошені на нього майданівці, які прийшли до влади.

Депутат Луцької міської ради Павло Данильчук наголосив на необхідності об’єднання навколо спільних проблем. «Пройшло вже два роки, а майже нічого не змінилося. При владі ми не в більшості. На виборах люди проголосували не за ті сили, які несуть в собі ідеї Майдану. Наша ж провина в тому, що немає тої структури, яка би запропонувала альтернативу після подій Євромайдану. Ми віддали владу. Спершу зробили справжній  переворот – повстання, а потім не знали кому йти. Так, тепер вся сила у тих самих людей, що й раніше, так і виникла нова коаліція», – говорив він.

Сільський голова села Дерно Ківерцівського району Олександр Гуч розповів про свої спостереження у зміні свідомості дітей. За його словами, до подій Євромайдану у карпатських таборах він працював із дітьми із Сумщини, які не знали своєї історії і хто вони є – звичайні споживачі, діти батьків. Чого не можна сказати про теперішню свідомість дітлахів: «Після подій майдану я потрапив у той же табір, куди знову приїхали діти із Сумщини. Це вже були зовсім інші діти. Вони приїхали з українськими гаслами, прапорами. Вони казали: «ми – українці!» і співали українських пісень, а не вуличну музику як тоді».

Учасники Євромайдану намагалися окреслювали післяреволюційні зміни і зрозуміти як діяти далі:

«Крім нас, в країні нічого не змінилося. Деякі реформи проводяться, але надто повільно. У системі влади, на жаль, ті самі «правила гри»,– стверджує начальник департаменту інфраструктури та туризму ОДА Іван Мирка.

«Урозумних людей змінилася свідомість. Дехто зробив для себе певні висновки. Але особливих змін не відбулося. Прикро це визнавати. Сподіваюся, що нова поліція матиме довіру в людей. Адже сьогодні владою багато, що робиться «для галочки» – свідченням чого є вчорашній концерт до Дня гідності, на якому не було учасників Революції», – зазначив представник нової поліції Сергій Мерчук.

Майданівці неодноразово наголосили, що при владі залишилось багато тих самих людей. Тому вони закликали простий люд змінюватися та об’єднуватися попри всі труднощі.

«Загалом в Україні не багато змін, але це довгий і тягучий процес, проте можливий. Спільними зусиллями можна творити дива! Те, що було в нас, стало прикладом для всього світу. Єднаймося, бо в цьому сила!» – закликав Олекасандр Гуч.

На Театральний майдан також прийшли волонтери – люди, які безкорисливо допомагають хлопцям, що воюють на Сході з Російською Федерацією.

«Це наш неоплачуваний обов’язок. Я буду займатися волонтерством, поки можу це робити. Можливо, потім мені не вистачить сил, але поки що є», – говорив керівник центру допомоги бійцям АТО при Волинській ОДА Олексій Кушнір.

«Справжні волонтери ті, які віддаюсь все: свій час, гроші, здоров’я. Ми горді, що може їм допомагати. Не вірте коли кажуть, що на сході вже нічого не треба, адже сьогодні хлопцям потрібні в’язані шкарпетки, чоботи, дощовики. Приносьте все, що можете за адресою проспект Перемоги, 14. Будемо вдячні», – звернулася активістка жіночої сотні Самооборони Волині Світлана Кравченко.

«Потрібно змінюватися. Кожен із нас може бути волонтером якоюсь мірою, потрібно просто робити щось добре для інших. Елементарно, навіть не смітити. Просто робіть те, що має робити нормальна людина –  виконувати свої обов’язки», – закликав переселенець із Луганська, голова ГО «Мирного берегу»Геннадій Щербак.

«Організовуйтесь у волонтерські рухи. Але потрібно не лише допомагати пораненим, а й зробити все для того, аби їх було менш», – висловився боєць АТО, автомайданівець Дмитро Кічук.

Журналіст і волонтер Мирослав Ватащук наголосив, що потрібно змінювати державу, але зробити ми це можемо лише самі.

Марія Доманська наголосила, що ми всі втомилися від популістичних висловів, тому це віче вони намагались зробити більш конструктивним. Хоча, за її словами, очікували більше людей.«Давайте об’єднуватися навіть у простих справах», – закликала активістка.

«Я думаю, що річниця подій на Майдані для багатьох людей – велика символічна дата. Всі, хто брали участь у Революції Гідності, завжди вшановуватимуть загиблих героїв і саму подію. Як на мене, то Майдан ще не закінчився. Це процес, який триває. Якщо сьогодні в нас річниця початку, то не знаю, коли святкуватимемо річницю кінця», – розповідає учасник віче Данило.

На завершення на Театральному майдану заспівали гімн України.

 

Автор статті: Мар'яна Метельська

0 Комментариев