Як швидко та правильно організувати поховання близької людини
Смерть близької людини — це зовсім не та подія, до якої хочеться підготуватись заздалегідь, але рано чи пізно з цим доводиться стикатися кожній родині. Часто моральний стан родичів не дозволяє займатися організацією поховання самостійно. Допомогти в тяжкий момент можуть співробітники похоронного бюро, яке є у кожному місті України.
У великих містах вибір ритуальних агенцій достатньо великий, тому кожний клієнт може обрати відповідний варіант на свій смак та гаманець. Кожному гарантується індивідуальний підхід з урахуванням побажань та фінансових можливостей.
Що треба робити спочатку
Перед тим як розпочати організацію похорону, потрібно правильно оформити усі необхідні документи. Якщо людина померла вдома, треба відразу ж подзвонити до поліції та швидкої медичної допомоги та викликати спеціалістів для фіксування події. В деяких випадках швидка додому не виїжджає, а медичний експерт прибуває разом з нарядом поліції. До цього моменту потрібно підготувати:
- паспорт покійного;
- паспорт людини, яка буде займатися оформленням документів;
- медичну картку померлого, якщо вона є вдома.
Після огляду та короткої бесіди з родичами лікар виписує довідку про смерть, а співробітники поліції оформлюють протокол огляду тіла, де фіксують наявність або відсутність ознак насильницької смерті. Ці два документи надалі будуть необхідні для отримання довідки про смерть, що видається у поліклініці або морзі, та гербового свідоцтва, що оформлюється у РАЦСі.
Якщо виявиться, що потрібен розтин, тіло відразу заберуть до моргу, в іншому разі про це потурбуються співробітники ритуальної служби.
Організація поховання
Якщо ви вирішили довірити організувати похорон ритуальному агенту, можете бути впевнені в тому, що процес поховання пройде спокійно та без неочікуваних пригод. Після узгодження своїх дій з родичами покійного, агент потурбується про:
- оренду траурного залу для прощання на обрану дату та час;
- замовлення труни та спеціальної атрибутики;
- організацію транспорту для поховальної процесії;
- вибір та оформлення місця на цвинтарі;
- викопування та оформлення могили;
- запрошення священника та проведення обряду відспівування;
- організацію поминального обіду.
Родичам померлого доведеться лише потурбуватися про одяг та взуття для покійного, та передати все це до моргу.
Інші способи поховання
Останнім часом в Україні стає популярним поховання родичів через проведення кремації тіла. Це пов’язано з тим, що у великих містах досить складно знайти місце на кладовищі, що розташовано не дуже далеко.
В нашій державі на теперішній момент є всього три крематорії, що розташовані у Києві, Харкові та Одесі. Послугами цих установ часто користуються й жителі прилеглих міст. А от у віддалених регіонах зробити це буде непросто, бо транспортування тіла померлого до крематорію вийде вартісним.
Сама процедура має деякі нюанси, з якими варто ознайомитись заздалегідь. Поставити питання можна самостійно, поспілкувавшись зі співробітниками крематорію, або ж скористатися послугами ритуальної служби, розташованої у цих містах.
Автор статті: Сергій Шагоферов