Як швидко та правильно організувати поховання близької людини

news

Смерть близької людини — це зовсім не та подія, до якої хочеться підготуватись заздалегідь, але рано чи пізно з цим доводиться стикатися кожній родині. Часто моральний стан родичів не дозволяє займатися організацією поховання самостійно. Допомогти в тяжкий момент можуть співробітники похоронного бюро, яке є у кожному місті України.

У великих містах вибір ритуальних агенцій достатньо великий, тому кожний клієнт може обрати відповідний варіант на свій смак та гаманець. Наприклад, організація похорону в Києві — сфера діяльності компанії «Ритуал 24» (https://ritual24.com.ua/). Тут кожному гарантується індивідуальний підхід з урахуванням побажань та фінансових можливостей.

Що треба робити спочатку

Перед тим як розпочати організацію похорону, потрібно правильно оформити усі необхідні документи. Якщо людина померла вдома, треба відразу ж подзвонити до поліції та швидкої медичної допомоги та викликати спеціалістів для фіксування події. В деяких випадках швидка додому не виїжджає, а медичний експерт прибуває разом з нарядом поліції. До цього моменту потрібно підготувати:

  • паспорт покійного;
  • паспорт людини, яка буде займатися оформленням документів;
  • медичну картку померлого, якщо вона є вдома.

Після огляду та короткої бесіди з родичами лікар виписує довідку про смерть, а співробітники поліції оформлюють протокол огляду тіла, де фіксують наявність або відсутність ознак насильницької смерті. Ці два документи надалі будуть необхідні для отримання довідки про смерть, що видається у поліклініці або морзі, та гербового свідоцтва, що оформлюється у РАЦСі.

Якщо виявиться, що потрібен розтин, тіло відразу заберуть до моргу, в іншому разі про це потурбуються співробітники ритуальної служби.

Організація поховання

Якщо ви вирішили довірити організувати похорон ритуальному агенту, можете бути впевнені в тому, що процес поховання пройде спокійно та без неочікуваних пригод. Після узгодження своїх дій з родичами покійного, агент потурбується про:

  • оренду траурного залу для прощання на обрану дату та час;
  • замовлення труни та спеціальної атрибутики;
  • організацію транспорту для поховальної процесії;
  • вибір та оформлення місця на цвинтарі;
  • викопування та оформлення могили;
  • запрошення священника та проведення обряду відспівування;
  • організацію поминального обіду.

Родичам померлого доведеться лише потурбуватися про одяг та взуття для покійного, та передати все це до моргу.

Інші способи поховання

Останнім часом в Україні стає популярним поховання родичів через проведення кремації тіла. Це пов’язано з тим, що у великих містах досить складно знайти місце на кладовищі, що розташовано не дуже далеко.

В нашій державі на теперішній момент є всього три крематорії, що розташовані у Києві, Харкові та Одесі. Послугами цих установ часто користуються й жителі прилеглих міст. А от у віддалених регіонах зробити це буде непросто, бо транспортування тіла померлого до крематорію вийде вартісним.

Сама процедура має деякі нюанси, з якими варто ознайомитись заздалегідь. Поставити питання можна самостійно, поспілкувавшись зі співробітниками крематорію, або ж скористатися послугами ритуальної служби, розташованої у цих містах.

0 Комментариев