Як проходить підготовка до виборів у Луцьку

news

На засіданні виконавчого комітету Луцької міської ради було прийнято рішення про хід підготовки до проведення місцевих виборів 25 жовтня 2015 року.

Про це повідомляють у прес-службі Луцької міської ради.

З цього питання доповідала начальник організаційного відділу Олена Барська. За її словами, станом на 7 жовтня виборчий процес з місцевих виборів у місті Луцьку проходить у встановлені терміни та відповідно до Закону України «Про місцеві вибори», постанов Центральної виборчої комісії.

Для підготовки і проведення голосування та підрахунку голосів виборців на місцевих виборах використовуються 83 звичайні та спеціальні виборчі дільниці. З цієї кількості 73 виборчі дільниці – звичайні, 10 — спеціальні, що створені у лікувальних закладах. Тимчасова виборча дільниця у Луцькому слідчому ізоляторі на місцевих виборах, відповідно до виборчого законодавства, не утворювалась.

Згідно із статтею 73 Закону України «Про місцеві вибори» органи місцевого самоврядування зобов’язані сприяти виборчим комісіям у реалізації їх повноважень, зокрема, у частині матеріально – технічного забезпечення.

З 6 вересня розпочала свою роботу міська виборча комісія. Для її роботи розпорядженням міського голови надано приміщення міської ради за адресою: вул. Богдана Хмельницького, 19, кабінети №№ 1, 1/а, 2, 2/а та зал засідань міської ради для проведення розширених засідань комісії. Міську виборчу комісію забезпечено усім необхідним обладнанням, матеріалами, оргтехнікою, засобами зв’язку.

Надано сприяння в інформаційному забезпеченні роботи комісії, передбачено охорону матеріальних цінностей та приміщення, де працює комісія. Претензій, скарг щодо матеріально-технічного забезпечення з боку комісії станом на 7 жовтня не надходило.

Олена Барська акцентувала, що загалом, станом на 1 жовтня матеріально-технічне забезпечення виборчих дільниць та приміщень для голосування знаходиться на належному рівні. Виборчим комісіям надано робочі кімнати та визначено приміщення для голосування. Попередній огляд виявив потребу в матеріальних цінностях та оргтехніці на 28 виборчих дільницях. Ці засоби (в основному, це сейфи, комп’ютери, телефонні апарати, аптечки) придбано за кошти міського бюджету та буде надано головам ДВК 10 жовтня. Саме 10.10.2015 дільничні виборчі комісії зберуться на своє перше засідання.

У місті обладнано та підтримуються в належному стані 27 тумб, 4 великих загальних дошки для оголошень, 39 дощок на критих зупинках міського громадського транспорту, а також дошки для оголошень, розміщені біля входів у під’їзди житлових будинків та у ліфтах багатоповерхових житлових будинків.

Станом на 1 жовтня 2015 року за даними Державного реєстру у місті зареєстровано 156 507 виборців.

Передача попередніх списків та іменних запрошень, а також уточнених списків виборців відбудеться у приміщенні міської ради згідно із актами прийому-передачі безпосередньо кожній дільничній виборчій комісії 11 та 22 жовтня відповідно. При виготовленні попередніх та уточнених списків будуть враховані зміни у персональних даних виборців, подані у відомостях періодичного поновлення станом на 30 вересня та 14 жовтня відповідно.

Після формування списків на спеціальних виборчих дільницях та надходження повідомлень про включення виборців та членів комісій на таких дільницях (з 14 до 22 жовтня), у Реєстрі будуть проставлені відповідні відмітки для забезпечення однократності голосування виборців.

Олена Барська повідомила, що у день виборів з 8.00 до 20.00 години буде працювати спеціальний автомобіль для людей з обмеженими можливостями, які хочуть проголосувати не удома, а на виборчій дільниці.

Заступник міського голови, керуючий справами виконкому Юрій Вербич акцентував, що усі питання, які виникають у процесі підготовки до виборів, вирішуються. Він повідомив, що відділ ведення Державного реєстру виборців міської ради працює щоденно, без вихідних, щоб усі охочі могли вчасно перевірити свою наявність у списках. “Думаю, нам вдасться організувати вибори на належному рівні, відповідно до чинного законодавства”, – сказав Юрій Вербич.

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев