Як правильно зберегти моркву на зиму: поради господинь та дачників

news

Як зберігати моркву на зиму – питання дуже важливе, якщо ми хочемо довго насолоджуватися своїм урожаєм. 

Де краще зберігати моркву – вдома або в підвалі, які сорти моркви придатні для зберігання, коли прибирати моркву на зберігання і що робити, щоб краще підготувати моркву до зберігання.

Морква відноситься до групи довговічних овочів, які безпечно зберігаються протягом тривалого часу. Звичайно, за умови дотримання всіх необхідних норм температури і вологості повітря при зберіганні моркви , інакше овоч буде вражений хворобами моркви , що призведе до утворення темних плям, гнилі і цвілі на зберіганих коренеплодах.

Правила вирощування моркви для зберігання

Найбільше на якість зберігання впливає правильне вирощування моркви. Для зберігання моркви слід вирощувати пізні сорти, які найкраще підходять для цієї мети. До таких сортів моркви відносяться, наприклад, Perfekcja, Koral, Nord, Bercoro, Vita Longa, Flacoro, Berjo. Насіння зазвичай висівають у травні.

Увага!
При вирощуванні моркви, призначеної для зберігання, дуже важливо не перевищувати рекомендовані дози добрив, оскільки надлишок азоту може значно знизити лежкість зберігання коренеплодів моркви.

Термін збирання моркви на зберігання

Термін збирання моркви також дуже важливий для правильного зберігання. Збирати моркву можна в різному ступені зрілості. Однак найкраще зберігаються зрілі коренеплоди, але не дуже старі . Цю стадію зрілості розпізнають, коли зелена надземна частина починає злегка буріти.

Моркву, яка хоче довго зберігатися, необхідно збирати в першій половині жовтня . Велике значення має і погода під час збору врожаю. У теплу і сонячну погоду є ризик надмірного висихання зібраних коренів. У свою чергу, з дуже вологого ґрунту ми виймаємо брудну, каламутну та мокру моркву, а отже, піддається впливу грибків та плісняви. Тому найкраще збирати моркву в більш прохолодний, бездощовий, але похмурий день , коли грунт злегка вологий (але не мокрий). З такого грунту ми отримаємо відносно чисту моркву, яка надовго збереже свої властивості.

Для зберігання придатні тільки здорові, стрункі, неушкоджені і не зів’ялі коренеплоди. Зібрану моркву необхідно якомога швидше перенести в сховище, що запобіжить його висиханню.

Умови зберігання моркви на зиму

Де зберігати моркву – вдома чи в підвалі?

В умовах аматорського вирощування, задаючись питанням, як зберегти моркву на зиму , ми зазвичай маємо можливість зберігати її вдома або в підвалі. Слід пам’ятати, що приміщення для зберігання повинно бути захищене від морозу, але найкраща температура – трохи вище 0°C. Для найкращого зберігання моркви потрібна температура 0-2°С і висока вологість повітря (95-98%). Вдома ми навряд чи зможемо створити такі умови, особливо взимку через опалення та проблеми з низькою вологістю. Тому зберігати моркву на зиму найкраще в підвалі або інших відповідних підсобних приміщеннях.

Будинок дозберігання моркви також не підходить через наявність етилену дозріваючих плодів, який дуже погано впливає на зберігану моркву. Можна навіть сказати, що навіть незначна кількість етилену погіршує якість моркви, що зберігається, і робить моркву гіркою . Тому, якщо ми задаємося питанням, як зберігати моркву на зиму, то в першу чергу потрібно прибрати всі потенційні джерела етилену з місця, де буде зберігатися морква. Тому ні в якому разі не можна зберігати моркву в одному приміщенні з фруктами. Багато етилену виділяється, наприклад, при псуванні яблук.

Як зберігати моркву на зберігання

У підвалах або підсобних приміщеннях моркву, призначену для зберігання, можна укласти нещільно в купи шириною близько 1 м і такої ж висоти або в ящики місткістю близько 20 кг. Верхній шар моркви в купах або ящиках можна засипати шаром піску, який збризкують водою для підтримки відповідної вологості.

Скільки можна зберігати моркву?
При аматорському вирощуванні при дотриманні вищевказаних умов зберігання морква зазвичай може зберігатися 3-4 місяці. При зберіганні овочів в ящиках і належній вентиляції приміщення термін зберігання можна збільшити до 5 місяців. Ще більш тривале зберігання моркви можливо тільки в спеціалізованих холодильних камерах.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев