Як правильно щедрувати та посівати на Старий Новий рік?

news

У ніч на 14 січня в Україні зустрічають Старий Новий рік, який також називають Щедрим вечором. У цей день прийнято обмінюватися подарунками, а також щедрувати. Традиційно цим займаються тільки дівчата, а ось вранці, 14 січня чоловіки ходять і посівають.

Як правильно щедрувати?

Щедрівки і посівалки — це добрі побажання у віршованій формі або в піснях, якими гості величають хазяїна, поздоровляючи із зимовими святами.

Щедрують дівчата ввечері 13 января. Вони можуть займатися цим аж до півночі.

Крім співу, щедрувальники можуть танцювати і розважати господарів обрядовими іграми.

Щедрувати можна в костюмах ряджених або в масках звірів — вовка, ведмедя, кози.

У цей день прийнято накривати багаті столи, головним блюдом яких вважається щедра кутя. Готують пироги, млинці, вареники та гостинці для щедрувальників. Вважається, що після заходу сонця починає пустувати нечиста сила. Тому щедрівки стають своєрідним захистом будинку і господарів від нечисті.

І ще актуально: ЩЕДРІВКИ ДЛЯ ДІТЕЙ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ

Обов’язково до щедрівок потрібна музика. Варіантів декілька. Запросити в компанію щедрувальників людину, яка вміє грати на музичному інструменті, і попросити її супроводжувати вас. Другий варіант — завантажити музику в смартфон і співати під неї. Третій варіант — відбивати ритм дерев’яними ложками або іншими підручними засобами.

Вирушаючи щедрувати, не забувайте про реалії сучасного життя. У селах ви напевно зможете обійти всіх сусідів і всюди вас пустять на поріг. А ось в місті заявиться до незнайомих людей галасливою компанією ще і в масках небезпечно. Вас можуть неправильно зрозуміти, і викликати поліцію. Та й навряд чи взагалі відкриють двері. Тому міські жителі можуть щедрувати тільки друзям і знайомим, і то після попереднього дзвінка.

Як посівати на Старий Новий рік?

Посівати прийнято вранці 14 січня до полудня.. Зерно посівальників не можна вимітати до заходу сонця. Першим на Старий Новий рік додому повинен зайти чоловік – тоді буде і хороший урожай, і худоба здорова, і в будинку лад. Всім посівальникам прийнято давати гроші.

0 Комментариев