Як позбутись похмілля

news

Якщо зранку 1 січня у вас страшенно болить голова та шлунок, вас нудить і кидає то в жар, то в холод, а на їжу та алкоголь навіть не хочеться дивитися, – імовірно, святкування вдалось на славу. Якщо ж ваше самопочуття набагато гірше – без сторонньої допомоги не обійтись. Інформаційний портал «Волинь.info» підготував поради для всіх, хто переборщив зі святкуванням Нового року.

Насамперед варто зрозуміти, наскільки все погано.

  • Якщо похмілля супроводжується блюванням, зупиняти його не треба. Навпаки, так організм швидше очиститься від токсинів алкоголю. Якщо вас просто нудить, процес блювання можна викликати штучно. Для цього треба подразнити корінь язика двома пальцями. Якщо не можете зробити це самі, попросіть когось із близьких. Можна випити склянку холодної води, в яку треба додати 2-3 краплі нашатирного спирту. Також підійде тепла кава з сіллю. На смак це виняткова гидота, однак ці засоби чудово подразнюють шлунок, що й призводить до блювання і, відповідно, очищення. Також можна пити розчин соди, або звичайну воду, проте робити це залпом, одноразово випиваючи велику кількість рідини. Після таких процедур стан покращиться.
  • Якщо потерпілий блює більше ніж 7-8 разів, і йому не стає краще, це ознака гострого алкогольного отруєння мозку. В такому разі навпаки слід зупинити рвоту, проте для цього слід запастись шприцами і но-шпою, або ж викликати медиків, щоб ті зробили укол.
  • Після цього варто пити мінеральну воду. Для виведення токсинів –вжити сорбенти (активоване вугілля з розрахунку 1 таблетка на 10 кг маси).
  • Вам дуже пощастило, якщо рвота вас оминула. Нудоти можна позбавитись, випивши міцної кави або чаю з лимоном чи м’ятою. Помічним є мед. Також можна випити холодної води з лимонним соком або з’їсти будь-який цитрусовий фрукт.
  • Відчуття похмілля зменшить молоко, кефір, томатний сік.
  • З медичних препаратів чудово допоможе відновити водно-сольовий баланс глюкосол або регідрон, однак звичайний капустяний чи огірковий розсіл справляться з цією місією не гірше. Та й гаманцю дешевше буде.
  • Перетравити все з’їдене за вечір допоможе панкреатин, панкреазим, мезим, фестал тощо.
  • Подолати головний біль допоможе анальгін. Для покращення роботи мозку слід вжити вітаміни групи В. Їх можна придбати в аптеці. У продуктах вміст цих вітамінів найбільший у хлібі, рисі, рибі і морепродуктах, яйцях, горіхах тощо.
  • Приведе до тями та чудово освіжить контрастний душ.
  • Поява апетиту – хороша ознака, проте дуже наїдатись не поспішайте. Шлунок від святкувань і так зазнав великого навантаження. В такому разі найкраще посмакувати борщем чи кашами.

Утримуйтесь від вживання спиртного протягом декількох днів. Пийте багато рідини та наступного разу не зловживайте!

Підготувала Наталя Хвесик

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев