Як повернутися додому: що потрібно знати українцям, які виїхали без документів

news

З 14 листопада в Україні запроваджують нові правила повернення українців, які виїхали за межі держави без належних документів. Таким чином уряд планує спростити повернення депортованих росіянами українців

Державна міграційна служба України запускає експериментальний проект з видачі посвідчень для повернення в країну за зверненнями родичів.

Таким чином, громадяни України, які були насильно депортовані в Росію, а їхні документи були вилучені та знищені, зможуть повернутися після отримання спеціального посвідчення.

Заявку на його видачу тепер зможуть подати родичі депортованої особи. Про це розповіла голова Державної міграційної служби Наталія Науменко.

Оформлення та видача посвідчень на повернення в Україну відбуватиметься без присутності цих громадян. Зокрема, за зверненнями їхніх близьких осіб, родичів, законних представників або за зверненням Мінреінтеграції. Посвідчення оформлятимуть для осіб, інформація про яких міститься в Єдиному державному демографічному реєстрі або в інформаційних системах Державної міграційної служби. А також дітям, незалежно від того, чи є інформація про них у Державній міграційній службі,

– пояснила Науменко.

Право на в’їзд в Україну громадян України, які втратили документи, дає посвідчення особи на повернення в Україну. Раніше його видавали виключно дипломатичні представництва й консульські установи України на підставі лише особистого клопотання заявника або звернення його законних представників. Водночас багато українських громадян опинилися на російській території без документів, а українські дипломатичні установи на території Росії відсутні.

0 Комментариев