Як повернути тьмяному волоссю втрачений блиск після зими?
Красиве, шовковисте і блискуче волосся – мрія мало не кожної жінки. Особливо коли закінчується сезон шапок.
Часто після зими волосся втрачає свою силу та красу. Але повернути блиск своїй шевелюрі цілком реально.
Вважають, що живий блиск – це показник не тільки здорового волосся, а й стану організму в цілому.
Відсутність блиску волосся може свідчити про брак вітамінів і корисних речовин. Головне, правильно харчуватися, вживаючи в їжу “правильні” продукти: м’ясо, яйця, бобові, жирні сорти риби, горіхи і рослинні масла, молочні продукти.
Існує безліч народних рецептів по наданню волоссю здорового блиску.
Наприклад, рецепт для власниць темного волосся: після миття голови необхідно нанести на волосся теплу не солодку натуральну каву. Заварюється вона з розрахунку 2 столові ложки натуральної кави на склянку окропу. Обов’язково процідіть! Залиште маску з кави на 30 хвилин на волоссі, закривши їх шапочкою. Потім сполоснути волосся і вимити його шампунем ще раз.
Менш концентровану каву (3 ч.л. натуральної кави, 1/2 л окропу) можна використовувати як ополіскування для темного волосся.
Для світлого волосся слід застосовувати інший рецепт. Одну чашку міцного настою ромашки охолодити, нанести на вологе волосся і залишити на 30 хвилин, покривши голову целофаном і рушником. Необхідно створити ефект лазні. Потім промити голову шампунем і обполоснути злегка підкисленою водою.
Ну і як же без рудоволосих красунь? Для них так само є рецепт надання блиску волоссю. Необхідно в рівних частинах змішати буряковий і морквяний сік. Чашку такого соку наносять на волосся. Потім надягають шапочку для душу на голову і гарячим феном прогрівають голову. Після цього необхідно залишити овочевий сік на волоссі ще хвилин на 15, а потім все змити теплою водою.
Народні (домашні) засоби та рецепти для ополіскування волосся, що надають їм блиск
2 столові ложки дрібно нарізаного листя берези залити 1 склянкою окропу, наполягати 15-20 хв, процідити. Настоєм обполіскувати волосся після миття голови. Курс 2-3 рази на тиждень протягом місяця. Ополіскування зміцнює волосся і надає їм блиску.
Шкірку від 3-4 яблук залити 1 літром води, довести до кипіння, потім остудити, процідити та обполіскувати волосся. Це поверне волоссю блиск, м’якість і додасть обсягу.
Щоб забезпечити блиск волосся, після миття голови потримайте волосся під струменем холодної води. Після такого ополіскування волосяний стрижень «закривається», через що виглядає гладкішим і блискучим.
Для надання волоссю м’якості та блиску в кип’ячену воду для ополіскування додають лимонний сік із розрахунку 1 столова ложка соку на 1л води.
Для блиску волосся після миття обполіскують відваром петрушки: 50 г зелені петрушки заливають 0,5 л води, кип’ятять 15 хвилин, охолоджують, потім проціджують.
Для швидкого зростання, блиску та зміцнення волосся використовують лопух, причому як цілу рослину. Листя та коріння лопуха подрібнюють, відварюють і наполягають 30 хвилин. Гарячим відваром мити або полоскати волосся 5-10 хвилин.
Для блиску темне волосся обполіскують відваром чаю (2 столові ложки чаю варити 5 хвилин у літрі води).
Для блиску волосся, зміцнення і проти лупи використовують кропив’яне ополіскування: 1. Додати сік свіжої кропиви у воду для ополіскування волосся; 2. Можна приготувати відвар або настій зі свіжої кропиви для ополіскування волосся.
Маски для блиску волосся
Взяти 4 столові ложки рому або коньяку та 1 яйце, збити до отримання однорідної маси, ретельно втерти її у волосся, обгорнути голову теплим рушником. Через 20-25 хвилин волосся промити теплою водою. Вони набудуть природного блиску.
Для покращення виду волосся рецепт для сауни: змішують 1 яйце, 2 столові ложки касторової олії, 1 чайну ложку оцту та 1 чайну ложку гліцерину. Безперервно збиваючи, втирають у шкіру голови. Накривають голову шапочкою і теплим рушником, тримають протягом години, потім змивають. За цієї маски головне, щоб голові було тепло. Волосся після цієї процедури стає густим, блискучим, шовковистим і краще укладається.
Для відновлення структури волосся 1 чайну ложку меду, 1 чайну ложку оливкової олії, 1 чайну ложку шампуню, сік 1 маленької цибулини змішайте і нанесіть на коріння волосся на 20-30 хв. Потім добре промийте кип’яченою водою з шампунем і промийте водою з додаванням оцту. Компрес бореться з випаданням, зміцнює виснажене волосся, запобігає ранній появі сивини, надає здорового блиску волосся. Використовуйте цей рецепт 1 раз на 1-1,5 місяці.
Для блиску волосся раз на тиждень втирайте в коріння волосся сік алое – він сприяє не тільки блиску, але й росту волосся.
Маска для блиску волосся. Змішайте три столові ложки майонезу з розтертим зубчиком часнику і нанесіть на чисте волосся на час перебування в парилці, потім змийте шампунем. Для цієї маски потрібно тепло.
Дійсний рецепт, обгортання чудово допомагає при випаданні волосся, для зміцнення і надання їм життєвого блиску.
Вітамін Д2 в маслі 10 мл, аптечна бульбашка касторової олії, по столовій ложці: лимонного соку, коньяку, меду, цибульного соку та яєчний жовток. Змішати всі компоненти, крім коньяку, нагріти на водяній бані. Коньяк додати безпосередньо перед нанесенням. Якщо волосся випадає, то рекомендується цю маску витримати якомога довше, навіть до 12 годин, можна робити на ніч.
Правильне розчісування волосся як засіб надання блиску волоссю
Щоб посилити природний блиск волосся, потрібно купити професійну щітку для волосся із натуральними щетинками. Натуральна щетина розподіляє натуральні олії вздовж всього волосяного стрижня до самого його кінчика, завдяки чому волосся набуває природного блиску.
Автор статті: Ірина Велігурська